Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
15/03/2019 - 10:55

Lekarz Bogusława Kozłowska: wiedza i zrozumienie, tego potrzebują pacjenci

Bogusława Kozłowska od 25 lat pracuje w gminie Podegrodzie w Poradni Internistycznej NZOZ Zdrowie Rodziny. Jest kolejnym lekarzem nominowanym w plebiscycie „Twój sądecki lekarz rodzinny” organizowanego po raz czwarty przez Fundację Sądecką w ramach seminarium „O zdrowiu Sądeczan”.

Bogusława Kozłowska przyjmuje w Podegrodziu i jest lekarzem, który nieustannie podnosi swoje kwalifikacje. W 1989 roku ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 1996  uzyskała tytuł specjalisty I stopnia z chorób wewnętrznych, w 2002 r. tytuł specjalisty medycyny rodzinnej, w 2006 ytuł specjalisty II stopnia z chorób wewnętrznych a w 2011 r. ukończyła specjalizację z kardiologii.

- Specjalizację pierwszego i drugiego stopnia uzyskałam pracując w Oddziale Internistyczno-Kardiologicznym Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu a specjalizację z kardiologii na I klinice Kardiologii i Nadciśnienia tętniczego Collegium Medicum UJ w Krakowie – opowiada.

Zobacz też: Barbara Jurkiewicz: staram się pomóc i dzieciom, i ich rodzicom

- Bardzo dziękuję za zgłoszenie mnie do tak prestiżowego plebiscytu – mówi. -  Myślę, że w naszej pracy bardzo ważna jest wiedza ale też podejście do pacjenta, zaangażowanie, zrozumienie dla cierpienia pacjenta. Również szersze spojrzenie na rzeczywistość w której pacjent żyje. Ważne jest zaufanie pacjenta do lekarza a to zdobywa się przez wiele lat. W naszym zawodzie upływający czas i lata działają na naszą korzyść.

- Miałam wiele szczęścia, że od początku gdy zaczynałam pracę trafiłam na wspaniałych lekarzy, koleżanki i kolegów, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem podchodzili do pracy. Liczył się pacjent, nauka i wiedza. Starsi lekarze swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się z młodszymi kolegami – podkreśla. - Chciałam tu wymienić lekarzy Renię Korpak - Wysocką, Martę Niemiec, Jolę Potoczek, doktora Antoniego Ślipka, doktora Malinowskiego, dr Klocka, Krzysia Krzyżaka. Chciałam wszystkim którzy zostali nominowani pogratulować tego wyróżnienia, również pogratulować tego, że udało się im stworzyć piękne  i nowoczesne przychodnie wyposażone w sprzęt, które oferują szeroki wachlarz usług medycznych dla chorych – podsumowuje.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu