Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
23/03/2020 - 09:20

Kwarantanna w krynickim szpitalu odwołana [AKTUALIZACJA]

W Szpitalu im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju została odwołana trwająca od soboty kwarantanna. Chore dziecko, które z oddziału pediatrycznego zostało przewiezione do Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie nie jest zakażone koronawirusem. Tę informację przekazał portalowi Sądeczanin.info dyrektor krynickiego szpitala.

Przed godz. 11.

Wprowadzona w sobotę późnym wieczorem kwarantanna na oddziale pediatrycznym, w której przebywało trzynaście osób, w tym pięcioro chorych dzieci, ich rodzice, dwie pielęgniarki i lekarz została odwołana.

czytaj trż  Nasz poseł zakażony koronawirusem. Jest w szpitalu 

- Właśnie otrzymaliśmy informację, że dziecko, u którego był przeprowadzony test na obecność COVID 19 nie jest zakażone koronawirusem – mówi Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala. – Wynik testu jest ujemny, a zatem kwarantanna została zawieszona. Wszystkie procedury jakie obowiązują w przypadku kwarantanny zadziałały prawidłowo. Oddział pediatrii i noworodkowy funkcjonują normalnie. Przyjmujemy pacjentki do porodu.

*******

Obecnie na Oddziale Pediatrycznym odbjętym szpitalną kwarantanną przebywa łącznie trzynaście osób, w tym pięcioro dzieci. Szpital czeka na wyniki badań dziecka, które zostało przetransportowane do Krakowa.

Natomiast w 20 Wojskowym Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Krynicy-Zdroju kwarantanną zostało objętych prawie 200 osób.Jeszcze nie wiadomo, czy przetransportowany do Krakowa maluch choruje na koronawirusa. Będzie to wiadomo, dopiero, gdy będą znane wyniki testu na obecność tego wirusa.

Szpital , gdy tylko pojawiło się podejrzenie takiego zakażenia u małego pacjenta wdrożył wszystkie wewnętrzne procedury, a jego kierownictwo zdecydowało do zamknięcia oddziału aż do wyjaśnienia sprawy.

- Oddział zamknęliśmy w sobotę późnym wieczorem – mówi Sławomir Kmak, dyrektor Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju.  – Wtedy też, po konsultacjach z lekarzami oddziału zakaźnego Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie otrzymaliśmy sugestię, aby dziecko przetransportować chore dziecko do tego właśnie szpitala, aby zostały tam przeprowadzone testy na obecność koronawirusa. Czekamy na wyniki bada. Mamy nadzieję, że dzisiaj  albo jutro otrzymamy wyniki.

W oddziale pediatrycznym objętych szpitalną „kwarantanną” przebywa obecnie pięcioro chorych dzieci, pięcioro rodziców, dwie pielęgniarki oraz lekarz.

- Szpitala opieka nocna i świąteczna działa normalnie – dodaje dyrektor krynickiego szpitala. – Natomiast chore dzieci, wymagające hospitalizacji są kierowane na oddział pediatryczny Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. O wdrożonej „kwarantannie” powiadomiłem wojewodę małopolskiego i dyrektor Małopolskiego Oddziału NFZ w Krakowie.

Jak podają służby prasowe wojewody małopolskiego, decyzją wojskowych służb sanitarno-epidemiologicznych zostało objętych kwarantanna prawie 200 osób, którzy przebywają w tym szpitalu.

W tym szpitalu, jak informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego przebywał na turnusie rehabilitacyjnym mężczyzna w sile wieku, niepochodzący z Małopolski, u którego zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

 [email protected], fot.  Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe