Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 3 czerwca. Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
20/05/2020 - 08:05

Krynica: pierwsi kuracjusze od 15 czerwca? Minister zdrowia odmraża sanatoria

Od 15 czerwca sanatoria wznawiają działalność. Kuracjusze skierowani na leczenie od 1 czerwca będą testowani pod kątem koronawirusa. Uruchamianie uzdrowisk zapowiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Wiadomość ta niewątpliwie ucieszyła Muszynę i Krynicę.

Na tę wiadomość z niecierpliwością czekały uzdrowiska, w tym Muszyna i Krynica-Zdrój, których mieszkańcy niemal całkowicie żyją z turystów i kuracjuszy. 19 maja minister zdrowia Łukasz Szumowski, na konferencji prasowej ogłosił, że od 15 czerwca rozpocznie się ich uruchamianie. 

Przed przyjazdem do sanatorium kierowane tam osoby wcześniej będą miały wykonany test na obecność koronawirusa. 

Koronawirus zamroził funkcjonowanie uzdrowisk i działalność sanatoriów w połowie marca. Ostatni kuracjusze z Krynicy-Zdroju wyjechali na początku kwietnia.

Odtąd życie w uzdrowiskowej części miasta całkowicie zamarło. Obiekty sanatoryjne stoją puste, nieczynne są Pijalnia Główna i inne, mniejsze pijalnie wód mineralnych. 

Minister zdrowia zapowiedział, że ta część sektora zdrowotnego powróci z działalnością od połowy przyszłego miesiąca, w zaostrzonym reżimie sanitarnym. 

(MK) fot. ilustracyjne aut. Dziękujemy za przesłanie błędu