Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
23/01/2023 - 11:00

Krwiodawcy oddali ponad 18 litrów krwi. Kolejna akcja poboru w Muszynie w czerwcu

Wielki sukces (15 stycznia) akcji poboru krwi w Muszynie. Mimo niesprzyjającej pogody, do punktu zgłosiło się aż 48 osób, dokonano 41 pobrań, dzięki czemu pozyskano 18.450 ml bezcennego leku.

Wielki sukces niedzielnej (15 stycznia) akcji poboru krwi w Muszynie. Mimo niesprzyjającej pogody, do punktu zgłosiło się aż 48 osób, dokonano 41 pobrań, dzięki czemu pozyskano ponad 18 litrów  bezcennego leku.

-Zgłosiło się 48 osób, w większości były to kobiety. Pierwsza chętna przyszła o 7.40, kolejne osoby zameldowały się o 7.45, piętnaście minut później było już kilku chętnych.-relacjonuje Jerzy Majka, inicjator i uczestnik akcji. 

-Udało się pobrać krew od 41 krwiodawców, po 450 ml od każdej osoby. To sukces w poborze krwi przy pogodzie. Wielkie dzięki! Kolejna akcja oddawania tego bezcennego leku w Muszynie odbędzie się 18 czerwca. 

Koordynatorką akcji poboru krwi w Muszynie była Celina Pancerz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a organizatorem burmistrz Jan Golba. (MK) fot. Muszyna w Necie. Dziękujemy za przesłanie błędu