Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
02/12/2020 - 12:35

Koronawirusowy raport. Było już dobrze i znowu więcej zakażeń

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce, niestety znowu zaczyna rosnąć. Do grona chorujących na COVID – 19 dołączyło 823 mieszkańców województwa. Dzisiaj Małopolska jest ósmym województwem w kraju pod względem nowych potwierdzonych zakażeń.

W ciągu ostatniej doby w Małopolsce zmarły 42 osoby, w tym 27 miało choroby współistniejące. W przypadku 15 osób przyczyną ich odejścia był COVID – 19.

Przed i po weekendzie koronawirusowa sytuacja w Małopolsce była, można powiedzieć bardzo dobra. W naszym subregionie sądeckim nowych potwierdzonych przypadków SARS CoV – 2 było naprawdę niewiele. Niestety, statystyka znowu rośnie.

Nowy Sącz:

Do grona osób zmagających się z koronawirisem dołączyło czterech kolejnych mieszkańców. Jedna osoba zmarła na COVID – 19. Nie miała chorób współistniejących.

Czytaj także: Po weekendzie był spadek liczby nowych zakażeń. Dzisiaj już tak nie jest

Powiat nowosądecki

Na Sądecczyźnie w ciągu ostatniej doby chorobę zdiagnozowano i potwierdzono u 38 mieszkańców. Jedna osoba zmarła, a przyczyną jej zgonu był koronawirus.

Powiat limanowski

W powiecie limanowskim koronawirusowa sytuacja jest nadal bardzo dobra. W ciągu ostatniej doby SARS CoV – 2 zdiagnozowano u 8 mieszkańców. W tym regionie Małopolski w ciągu ostatniej doby zmarły dwie osoby. Jedna z nich miała choroby współistniejące.

Powiat gorlicki

Więcej chorych jest także w powiecie gorlickim. W ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie u 38 osób. Zmarło dwóch mieszkańców tego regionu. Jeden z nich miał też choroby współistniejące.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. europarl.eu - zdjęcie ilustracyjne, print screen fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu