Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
29/11/2020 - 12:50

Koronawirusowa doba za nami i dobre wieści z Sądecczyzny

Kolejna doba za nami i koronawirusowe statystyki, które, przypomnijmy są już podawane przez Ministerstwo Zdrowia, zaczynają napawać optymizmem. Czy taka tendencja dla Małopolski już się utrzyma? Czas pokaże. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin potwierdzono 440 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym województwie.

Dzisiaj ministerialną listę województw, w których odnotowano najwięcej potwierdzonych przypadków rozpoczyna województwo wielkopolskie (1574 nowe potwierdzone zakażenia), a zaraz po nim jest województwo mazowieckie (1413).

Czytaj także: Dane z Ministerstwa Zdrowia: Małopolska leci w dół

W Małopolsce potwierdzono 440 nowych przypadków zakażenia SARS CoV-2. Dziewięć osób zmarło. Dwie z nich miały choroby współistniejące.

Nowy Sącz:

Mamy troszeczkę więcej nowych zakażonych w Nowym Sączu. Wczoraj odnotowanych było siedem nowych przypadków, a dzisiaj piętnaście. Na szczęście nie ma informacji o nowych osobach, które były zakażone koronawirusem i zmarły.

Powiat nowosądecki

Czytaj także: Sącz: od grudnia więcej łóżek dla chorych ze schorzeniami innymi niż COVID

Na Sądecczyźnie potwierdzonych zostało kolejnych 13 zakażonych mieszkańców, którzy rozpoczęli walkę z chorobą. Nie ma, na szczęście osób, które były zakażone koronawirusem i odeszły.

Czytaj także: Sącz: od grudnia więcej łóżek dla chorych ze schorzeniami innymi niż COVID

Powiat limanowski

W powiecie limanowskim w ciągu ostatniej doby także zmalała liczba nowych potwierdzonych przypadków COVID – 19. Chorobę zdiagnozowano i potwierdzono u 4 nowych chorych. W tym regionie Małopolski nie odnotowało także zgonów chorych na COVID – 19.

Powiat gorlicki

W tym powiecie w ciągu ostatniej doby, jeśli chodzi o subregion sądecki odnotowano najwięcej osób, które zakaziły się koronawirusem. Jest ich 18.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. europarl.eu - zdjęcie ilustracyjne, print screen fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu