Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 listopada. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
14/04/2020 - 11:30

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na Limanowszczyźnie. Są nowe zakażenia

Wtorek przyniósł smutne doniesienia z naszego regionu. Nie żyje 64-letnia kobieta z gminy Dobra, która jako pierwsza w powiecie limanowskim zaraziła się koronawirusem. Zmarła w wielkanocny poniedziałek. To już druga na Limanowszczyźnie ofiara COVID-19. Wojewódzka stacja Sanepidu donosi też o nowych zakażeniach.

Zmarła kobieta  mieszkała  w gminnie Dobra. Leczyła się w  Centrum Medycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, skąd 18 marca została wypisana do domu. Potem była dializowana w szpitalu w Limanowej.  Cztery dni później okazało się, że na oddziale krakowskiej placówki, gdzie kobieta wcześniej leżała, stwierdzono u personelu zakażenie koronawirusem.

Czytaj też Pacjentka zakażona koronawirusem jest w szpitalu w Limanowej

Wkrótce badania laboratoryjne potwierdziły, że i ona zaraziła się śmiertelnym wirusem. Trafiła na oddział zakaźny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Przegrała walkę z chorobą. Zmarła w poniedziałek po piętnastej.

Wtorek przynosi kolejne doniesienia o zakażeniach koronawirusem.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 17 osób – informuje wojewódzka stacja Sanepidu.

W tej grupie jest 10 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 12 do 58 lat, z Krakowa (6 osób), powiatu myślenickiego (4 osoby), brzeskiego (4 osoby), wielickiego (2 osoby) i bocheńskiego (1 osoba). Aktualnie wszystkie osoby przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 534 osób. Liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 13.

 O kolejnych, 117 zakażeniach informuje też Ministerstwo Zdrowia

Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K i 68-M Tychy, 64-K Kraków, 75-M Grudziądz, 82-M Poznań, 60-M Bolesławiec" – czytamy w najnowszym, wtorkowym komunikacie.

 Większość z ofiar - jak dodano - miała choroby współistniejące.

Jak podaje resort zdrowia, hospitalizowanych jest 2471 osób, ponad 144 tys. objęto kwarantanną, a 618 osób wyzdrowiało

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu