Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
10/01/2021 - 12:45

Koronawirus: takiej sytuacji już dawno nie było w regionie

Połowa drugiego w tym roku weekendu za nami. Analizując dane z ostatniej doby dla województwa małopolskiego, jakie podało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia można byłoby wysnuć przypuszczenie, że koronawirusowej infekcji nie ma. Nic bardziej mylnego. W szpitalach przebywają chorzy zakażeni wirusem z Wuhan. Niektórzy z nich, niestety przegrywają z nim walkę. Odchodzą.

W Małopolsce dwieście sześćdziesiąt kolejnych mieszkańców dowiedziało się, że zakaziło się koronawirusem. Dwie osoby zmagające się z tą infekcją zmarły. Jedna z nich miała również choroby współistniejące.

W subregionie sądeckim sytuacja jest dzisiaj prawie, że komfortowa. Wczoraj więcej zakażonych było jedynie w powiecie nowosądeckim. Jednak w weekendy zazwyczaj są lepsze informacje dotyczące sytuacji koronawirusowej. Zobaczymy, jak będzie jutro.

Czytaj także: Zapisy na szczepienia przeciwko COVID – 19. Wykaz punktów szczepień w regionie

Nowy Sącz

W stolicy Sądecczyzny koronawirusowa sytuacja jest dobra. Utrzymuje się na stabilnym poziomie. Do grona chorujących na COVID – 19 dołączyło pięciu nowosądeczan. Nie odnotowano zgonu mieszkańca Nowego Sącza, który zakażony byłby koronawirusem.

Powiat nowosądecki

W powiecie nowosądeckim spadła minionej doby liczba nowych zdiagnozowanych chorych, zmagających się z SARS CoV-2. Infekcje potwierdzono u siedmiu mieszkańców.  

Powiat limanowski

Spadła także liczba chorych w powiecie limanowskim. Do grona chorujących dołączyły kolejne cztery osoby.

Czytaj także: Subregion sądecki: koronawirus w odwrocie?

Powiat gorlicki

W tym regionie Małopolski zakażenie wykryto u czterech mieszkańców.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne, print screen fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu