Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
05/08/2020 - 14:20

Koronawirus: tak jest w gminach powiatu limanowskiego

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej czeka na wyniki wymazów 87 uczestników wesela i poprawin, które odbywały się 25 i 26 lipca w jednej z remiz strażackich w gminie Łukowica. U jednego z gości zostało potwierdzone zakażenie koronawiriusem. Jaka jest dzisiaj sytuacja, jeśli chodzi o zakażenia na Limanowszczyźnie?

Nieco lepsza, niż na Sądecczyźnie. Tak trudny czas, jaki obecnie przeżywa powiat nowosądecki był na Limanowszczyźnie na przełomie marca i kwietnia, kiedy tych zakażeń było bardzo dużo.

Czytaj także: REGION: następne wesele i jutro 87 gości czekają wymazy

Obecnie na terenie powiatu limanowskiego z wirusem z Wuhan zmaga się 103 osoby (dane z dzisiaj z godz. 8.00). Są to aktywne zakażenia. Aktualnie 141 osób przebywa w kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną.

- W naszym regionie sytuacja jest również dynamiczna – mówi Renata Tokarska, powiatowy inspektor sanitarny w Limanowej. – Zobaczymy, jakie otrzymamy wyniki wymazów blisko dziewięćdziesięciu gości weselnych. Obecnie jest też sporo osób w kwarantannie domowej. W tym regionie jest dużo rodzin wielopokoleniowych. Wystarczy, że jeden z członków rodziny ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa, to wtedy kwarantanną jest obejmowanych co najmniej kilka osób bliskich. Zdarzają się także niepowiązane rodzinnie, pojedyncze zachorowania.

Od początku trwania pandemii na Limanowszczyźnie zainfekowanie wirusem z Chin potwierdzono u 236 mieszkańców. Siedmioro z nich, przegrało, niestety walkę z chorobą.

Wirusa przezwyciężyło natomiast 126 osób.

Poniżej publikujemy aktualne dane z poszczególnych gmin powiatu limanowskiego (godz. 9.00):

Miasto Limanowa – 6

gmina Niedźwiedź - 31
gmina Limanowa - 19
gmina Łukowica - 17
gmina Tymbark - 10
gmina Mszana Dolna - 3
miasto Limanowa - 5
gmina Kamienica - 3
miasto Mszana Dolna - 6
gmina Dobra - 3
gmina Laskowa - 2
gmina Jodłownik - 0
gmina Słopnice – 0

i.michalec@sadeczanin.info, fot. europarl.eu - zdjęcie ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu