Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
06/04/2020 - 17:25

Koronawirus: są już wyniki badań personelu Ośrodka Zdrowia w Mszalnicy

Ośrodek Zdrowia w Mszalnicy w gminie Kamionka Wielka przez kilka dni był zamknięty a część jego personelu poddana kwarantannie i testom na obecność koronawirusa. Jakie są wyniki ich badań?

Jakie są wyniki badań personelu Ośrodka Zdrowia w Mszalnicy?

Ośrodek Zdrowia w Mszalnicy zamknięty był w związku z podejrzeniem zarażenia personelu placówki koronawirusem. Część załogi objęta została kwarantanną a budynek poddany dokładnej dezynfekcji. Pomocy medycznej w zastępstwie pacjenci musieli szukać aż w Wielogłowach w gminie Chełmiec. Zgodnie z informacją, jaką uzyskał od kierownika ośrodka wójt Andrzej Stanek sytuacja miała wrócić do normy już 3 kwietnia. Czy rzeczywiście tak się stało?

Zobacz też: Kamionka Wielka: epidemia zmieniła radykalnie działanie Urzędu Gminy

Okazuje się, że tak. Jak nas dziś poinformowano placówka wystawia znów zarówno e-recepty, jak i udziela e-porad. – Działamy już normalnie, na ile to oczywiście możliwe w obecnej sytuacji. Kilka osób z personelu jest jeszcze na kwarantannie, ale u sześciu osobób z kontaktu, z wszystkich przychodni, których wyniki już otrzymaliśmy, te są negatywne – nie ukrywa radości doktor Łukasz Witkowski, szef placówki.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu