Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
20/07/2020 - 12:30

Koronawirus przyniósł dziś śmierć na Sądecczyznę

Ostatni raport małopolskiego Sanepidu przynosi bardzo smutne informacje. Są dwie śmiertelne ofiary koronawirusa. To dwie starsze kobiety z powiatu nowosądeckiego i bocheńskiego.W ciągu ostatniej doby w całej Małopolsce odnotowano 40 nowych przypadku zakażeń.

W niedzielę padł rekord. 115 nowych przypadków zachorowań. Poniedziałkowy raport Sanepidu donosi o 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych w ciągu ostatniej doby w Małopolsce.  To dużo mniej, ale niestety są  smutne informacje o dwóch śmiertelnych ofiarach.

Nie żyją dwie starsze kobiety,  83-latka z powiatu nowosądeckiego i 86-latka z powiatu bocheńskiego. Zmarły w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Koronawirus ciągle nie odpuszcza na Sądecczyźnie. Nowe zakażenia dotknęły sześciu osób z powiatu nowosądeckiego i czterech z Nowego Sącza.

Gdzie jeszcze odnotowano kolejne zachorowania? 10 osób jest z Krakowa, 8 osób to mieszkańcy powiatu oświęcimskiego, 3 są z powiatu tatrzańskiego, 2 z powiatu proszowickiego, a jedna jest z powiatu bocheńskiego. 5 osób spośród nich jest obecnie hospitalizowanych, a pozostałe przebywają w izolacji.

Jaki jest aktualny stan zakażeń w naszym regionie?  W powiecie nowosądeckim to 301 osób, w Nowy Sączu  63, w powicie limanowskim 78, w gorlickim 13.

Jak jest w poszczególnych gminach?  

Gmina Chełmiec: 68
Gmina Grybów: 14
Gmina Kamionka Wielka: 25
Gmina Korzenna: 11
Gmina Krynica-Zdrój: 19
Gmina Łabowa: 8
Gmina Łącko: 55
Gmina Łososina Dolna: 21
Gmina Muszyna: 1 
Gmina Nawojowa: 3
Gmina Piwniczna-Zdrój: 1 
Gmina Podegrodzie: 33
Gmina Rytro: 1
Gmina Stary Sącz: 41j

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe