Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
24/07/2020 - 12:00

Koronawirus nie odpuszcza. W której gminie jest najwięcej zakażeń?

I znowu zła wiadomość. Ostatniej doby pozytywne wyniki testów potwierdziły koronawirusa u 99 osób w Małopolsce. Niestety znów najwięcej zakażeń jest w powiecie nowosądeckim.

Z najnowszego raportu służb sanitarno-epidemiologicznych wynika, że ostatniej doby w Małopolsce odnotowano 99 nowych zakażeń. To dokładnie 57 kobiet i 42 mężczyzn w wieku od 10 miesięcy do 90 lat. Niestety podobnie jak w ostatnich dniach, najwięcej zakażeń jest w powiecie nowosądeckim. Minionej doby aż 19 nowych osób dowiedziało się o zakażeniu koronawirusem. Sporo, bo aż 15 nowych zakażeń jest w powiecie oświęcimskim, 13 jest w powiecie wadowickim, 12 w bocheńskim, po 7 w Nowym Sączu i w powiecie tatrzańskim, po 6 w Krakowie i powiecie suskim, po 4 w powiecie limanowskim i nowotarskim i po jednej osobie w powiecie chrzanowskim, gorlickim, myślenickim, proszowickim, tarnowskim i wielickim.

Zobacz też "Pracujemy w napięciu i stresie". Dyrektor Sanepidu prosi o wyrozumiałość

Jak informuje Sanepid, osiem osób trafiło do szpitala, pozostałe przebywają  w izolacji.  Aktualnie w całej Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2820 osób. Niestety do tej pory aż 49 osób zmarło.

Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie przekazali także dobre wiadomości o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 11 kobiet i 14 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat. 8 osób pochodzi z powiatu nowosądeckiego, 6 z Krakowa, po 2 z Nowego Sącza, powiatu oświęcimskiego i tarnowskiego oraz po jednej osobie z bocheńskiego, krakowskiego, myślenickiego, suskiego i wadowickiego. W większości te osoby przebywały w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1572 ozdrowieńców.

A jak sytuacja wygląda w Nowym Sączu i gminach powiatu nowosądeckiego? Ile jest aktywnych zakażeń?

Miasto Nowy Sącz – 77
Gmina Chełmiec – 70
Gmina Gródek nad Dunajcem – 1
Gmina Grybów – 18
Gmina Kamionka Wielka – 40
Gmina Korzenna – 10
Gmina Krynica Zdrój – 17
Gmina Łabowa – 16
Gmina Łącko – 59
Gmina Łososina Dolna – 23
Gmina Muszyna – 3
Gmina Nawojowa – 5
Gmina Piwniczna Zdrój – 1
Gmina Podegrodzie – 35
Gmina Rytro – 1
Gmina Stary Sącz - 52

[email protected] źródło: WSSE w Krakowie, fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe