Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
14/09/2020 - 13:10

Koronawirus nie chce od nas odejść. Są dobre i złe wiadomości

W najnowszych doniesieniach na temat epidemii koronawirusa, dobre wieści mieszają się z tymi mniej optymistycznymi. Przybywa ozdrowieńców, ale ciągle przybywa też zakażonych i tych, którzy choroby pokonać nie zdołali.

W Nowym Sączu, powiecie nowosądeckim,  limanowskim i gorlickim idzie ku dobremu. Z najnowszego raportu wojewódzkiego Sanepidu wynika, że wśród nowych przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowanych w ciągu ostatniej doby, nie ma nikogo spośród mieszkańców subregionu sądeckiego.

Czytaj też Sądecka szkoła nowym ogniskiem zarazy? Uczniowie z kaszlem, ścisk na korytarzach 

Niestety koronawirus Małopolski opuścić nie chce i znowu zebrał swoje śmiertelne żniwo.

To 91-letnia kobieta z  powiatu wielickiego, 76-letni mężczyzna z powiatu proszowickiego oraz 88-letni mieszkaniec Krakowa. Wszyscy  przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie – informują służby sanitarne, które donoszą też o ponad pięćdziesięciu nowych przypadkach zakażeń.

- To 28 kobiet i 24 mężczyzn, w wieku od 11 do 98 lat, z powiatu proszowickiego (18 osób), Krakowa (11 osób), powiatu myślenickiego (6 osób), nowotarskiego i krakowskiego (po 5 osób), suskiego (3 osoby), wadowickiego (2 osoby) oraz oświęcimskiego i miechowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Czytaj tez Mamy nowe ognisko koronawirusa. Zaatakował ponad trzydzieści zakonnic

Na szczęście przybywa też ozdrowieńców. To – jak informuje Sanepid - 24 kobiety i 29 mężczyzn, w wieku od 5 do 92 lat, z powiatu nowosądeckiego (17 osób), Krakowa i powiatu tarnowskiego (po 8 osób),  Tarnowa (5 osób), Nowego Sącza i powiatów: gorlickiego, krakowskiego, nowotarskiego (po 3 osoby) oraz miechowskiego, proszowickiego i wadowickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce  jest 6507 ozdrowieńców. Od początku pandemii koronawirusem zaraziło się blisko 8,5 tysiąca osób, 159 zmarło

Szczegółowe dane o zakażeniach ze wszystkich gmin

Czytaj na następnej stronie kliknij TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu