Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
23/11/2022 - 13:55

Kolejne Forum Ochrony Zdrowia już od 5 do 7 września 2023 w Karpaczu

XIII edycja Forum Ochrony Zdrowia, które jest istotną częścią Forum Ekonomicznego – największej konferencji polityczno-gospodarczej w Europie Środkowej, przeszło do historii. Spotkanie liderów ochrony zdrowia odbiło się szerokim echem w debacie publicznej.

Minister Adam Niedzielski na XIII Forum Ochrony Zdrowia
Tematy poruszone podczas paneli dotykały najistotniejszych kwestii związanych z sektorem zdrowotnym w Polsce. Ministerstwo Zdrowia oraz liczne grono ekspertów od wielu lat aktywnie włącza się w tworzenie treści merytorycznych tak istotnego wydarzenia jakim niewątpliwie jest Forum Ochrony Zdrowia, dlatego w środę 9 listopada, w Sali Kinowej gmachu Ministerstwa Zdrowia odbyło się posiedzenie Rady Programowej Forum Ochrony Zdrowia. Stanowiło podsumowanie tegorocznego wydarzenia w Karpaczu.

Dyskusja pozwoliła na wymianę doświadczeń, analizę merytoryki i podjętego wysiłku wszystkich zaangażowanych w realizację Forum. Swoją obecnością podczas posiedzenia Rady Programowej FOZ zaszczyciło całe kierownictwo Ministerstwa Zdrowia: Minister Adam Niedzielski oraz Wiceministrowie: Piotr Bromber, Waldemar Kraska, Maciej Miłkowski oraz Marcin Martyniak.

Posiedzenie zostało otwarte wystąpieniem ministra Niedzielskiego: Forum Ochrony Zdrowia było punktem kulminacyjnym działań prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia w tamtym okresie. Forum Ochrony Zdrowia jest wydarzeniem bardzo potrzebnym. Istotnym elementem FOZ jest umiejscowienie zdrowia w przestrzeni polskiej gospodarki, gdzie odgrywa i będzie odgrywać co raz to bardziej znaczącą rolę.

Wszystkie elementy, które są częścią systemu zdrowia będą kołem zamachowym polskiej gospodarki w nadchodzących latach. Wartym podkreślenia jest, że Ministerstwo Zdrowia ma zagwarantowane 7 proc. PKB w corocznym budżecie. Jest to część gospodarki, która będzie systematycznie się rozwijać, niezależnie od zawirowań, w których może się znaleźć polska gospodarka. A jednym z dominujących tematów przyszłorocznej debaty na temat systemu zdrowia będą na pewno kadry oraz innowacje.

Po otwierającym przemówieniu ministra głos zabrał Przewodniczący Rady Programowej Forum Ochrony Zdrowia - Jerzy Bochyński. Złożone przez organizatorów sprawozdanie oraz nowa idea raportu
podsumowującego Forum Ochrony Zdrowia, które miałoby stanowić zwieńczeniem prac merytorycznych przyszłorocznej edycji zostało w pełni zaakceptowane przez członków Rady. Podczas posiedzenia zwrócono uwagę na rekord frekwencyjny Forum Ekonomicznego oraz ścieżki Forum Ochrony Zdrowia.

Waldemar Kraska na XIII Forum Ochrony Zdrowia

Do Karpacza przybyło blisko 5,5 tysiąca gości z czego 720 z nich było uczestnikami Forum Ochrony Zdrowia. Tematy były realizowane na dwóch ścieżkach tematycznych Forum ochrony Zdrowia oraz Biznes i Zdrowie tworząc tym samym listę 31 najistotniejszych zagadnień które stanowią wyzwanie ale zrazem szansę dla dzisiejszej Ochrony Zdrowia.

Członkowie Rady Programowej zdecydowali, że następne posiedzenie rozpoczynające prace merytoryczne nad kolejną edycją Forum Ochrony Zdrowia planowanego w dniach 5 – 7 września 2023r w Karpaczu odbędzie się pod koniec lutego 2023 roku. (ISW)Dziękujemy za przesłanie błędu