Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
23/07/2020 - 12:20

To już lawina zakażeń w Małopolsce. Sądeckie ciągle na czele smutnej listy

I znowu padł smutny rekord. Ostatnia doba przyniosła blisko osiemdziesiąt nowych zakażeń w Małopolsce. I znowu najwięcej zachorowań jest w powiecie nowosądeckim. To kolejny dzień przygnębiających informacji z wojewódzkiego Sanepidu.

Jak wynika z  najnowszego raportu służb sanitarno-epidemiologicznych w  Małopolsce odnotowano 75 nowych zakażeń. To dokładnie 37 kobiet i 38 mężczyzn, w wieku od roku do 90 lat.

Sądeckie nadal na jest czele tej smutnej listy. W powiecie jest 19 nowych zakażeń. 15 osób to mieszkańcy powiatu bocheńskiego, 8 jest z powiatu limanowskiego, 6 z Krakowa, po 5 osób jest z powiatów gorlickiego i wadowickiego. Cztery zakażenia zostały potwierdzone  w powiecie oświęcimskim, po 3 w Nowym Sączu i powiecie nowotarskim, 2 osoby są z Tarnowa, a po 1 osobie jest z powiatów: miechowskiego, myślenickiego, suskiego, tarnowskiego oraz tatrzańskiego.

Jak informuje Sanepid, cztery osoby trafiły do szpitala, pozostałe przebywają  w izolacji.

W sumie w całej Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2721 osób. 168 hospitalizowanych, 7 671 przebywa w kwarantannie, 406 jest objętych nadzorem sanitarnym

jagienka.michalik@sadeczani.info fot. europarl.euDziękujemy za przesłanie błędu