Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
16/02/2024 - 10:50

To jakiś koszmar! Znowu wycofali ze sprzedaży lek. Co w nim znaleźli?

Lek przeciwgorączkowy dla dzieci, lek na alergię, lek przeciwbólowy, a niedawno lek na nadciśnienie… coraz dłuższa jest lista preparatów, które trafiły ostatnio na czarną listę Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Teraz urząd znowu bije na alarm.

Czytaj też  Co jest z nim nie tak? Wycofują z aptek powszechnie stosowany lek

Główny Inspektor Farmaceutyczny znowu bije na alarm. Chodzi o wycofanie z obrotu na terenie całego kraju dwóch serii leku Misintu. Preparat  stosuje się w leczeniu raka pęcherza moczowego, raka piersi, raka głowy i szyi, raka żołądka i trzustki, raka prostaty i raka szyjki macicy.

Co jest z nim nie tak? -Po rozpuszczeniu leku w wodzie do iniekcji, znajdowały się zauważalne okiem nieuzbrojonym, nierozpuszczalne cząstki o nieznanym charakterze i pochodzeniu - podano w komunikacie.

Czytaj też Z fantazją „chorowali” po sądecku na L-4 i … wpadli w sidła kontrolerów ZUS 

Informację o podejrzeniu wystąpienia wady jakościowej produktu leczniczego przekazała inspektoratowi farmaceutycznemu apteka szpitalna w Krakowie.  

Dokładnie chodzi o dwie partie produktu Misintu (Mitomycinum), roztwór do wstrzykiwań i infuzji, 20 mg x 1 fiolka.

Oto szczegóły oznakowania

  • seria numer 30313010, data ważności: 06.03.2025 rok
  • seria numer 30845510, data ważności: 11.08.2025 rok

Czytaj też Jeden wyszedł śmierci naprzeciw, drugi chciał żyć. Dwie sądeckie rodziny połączył ślepy los

Podmiotem odpowiedzialnym jest Koçsel İlaç San. ve Tic. A.Ş. z siedzibą w Turcji. Z kolei podmiotem, który uzyskał zgodę na czasowe dopuszczenie do obrotu wskazanego produktu leczniczego jest Genesis Pharm sp. z o.o. sp. komandytowa. Decyzja o wycofaniu leku z obrotu ma "rygor natychmiastowej wykonalności" – podaje Głowni Inspektor Sanitarny. ([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu