Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
23/03/2020 - 20:30

Ilu chorych ma koronawirusa w Małopolsce? [AKTUALIZACJA]

W Małopolsce zostały już potwierdzone 33 przypadki zakażenia koronawirusem.

Raport - po godz. 20. Z najnowszych informacji przekazanych wieczorem przez biuro prasowe wojewody wynika, że liczba chorych w województwie, u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 zwiększyła się o kolejne dwie osoby. Dotyczy to młodej mieszkanki Krakowa, która przebywa pod opieką lekarzy w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jej stan jest stabilny.

Badania potwierdziły też zakażenie koronawirusem również u mieszkanki powiatu limanowskiego. To kobieta w sile wieku, jej stan jest stabilny. Badania wykonano w czasie gdy pacjentka – ze względu na inne schorzenie – przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Przyczyną zakażenia był kontakt z przypadkiem potwierdzonym. Kobieta została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

W Szpitalu w Limanowej zostały wdrożone odpowiednie procedury służb sanitarno-epidemiologicznych. Personel i pozostałe osoby z tzw. kontaktu zostały objęte kwarantanną. Z raportu resortu zdrowia opublikowanego kilkanaście minut temu wynika, że zakażenie zostało potwierdzone u kolejnych 57 chorych w kraju.

W tej grupie jest: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

Obecnie liczba potwierdzonych chorych w kraju to 749 osób. W tej liczbie znajduje się 8 osób, które zmarły.

******

Rano służby wojewody małopolskiego informowały o trzech osobach. Pierwszy przypadek to mężczyzna w sile wieku, niepochodzący z Małopolski, który przebywał na turnusie rehabilitacyjnym w 20 Wojskowym Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Krynicy-Zdroju. Decyzją wojskowych służb sanitarno-epidemiologicznych około 200 osób przebywających w tym szpitalu zostało objętych kwarantanną. Zakażenie potwierdzono również u dwóch osób z Krakowa: kobiety w sile wieku i młodego mężczyzny.

Jak informowały służby wojewody małopolskiego wszystkie te trzy osoby są w stanie dobrym i zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Przed godz. 13 do tej liczby chorych zostały dopisane kolejne cztery. Dwa potwierdzone przypadki SARS-CoV-2 u dotyczą mężczyzn w sile wieku. Jeden jest z powiatu krakowskiego, drugi z powiatu bocheńskiego. Ich stan jest dobry. Obaj przebywają w izolacji domowej.

Dwie kolejne  zakażone osoby pochodzą z powiatu dąbrowskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku). Obydwoje są w dobrym stanie i rownież pozostaną w izolacji domowej. Dzisiaj w Polsce, jak informuje Ministerstwo Zdrowia zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem. To 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

Z najnowszego raportu resortu zdrowia wynika, że liczba chorych zakażonych koronawirusem w Polsce to 684 osoby. W tej liczbie jest 8 pacjentów, którzy zmarli. Przed godz. 13 resort poinformował o kolejnych 36 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia.

Dotyczą one: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego.

Opr. [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe