Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
21/07/2020 - 11:10

I znowu złe wiadomości. Sądecczyzna najbardziej zakażona w całej Małopolsce

Koronawirus nie chce odejść z Sądecczyzny. Znowu są alarmistyczne dane z powiatu. Wzrosła też liczba zakażonych w samym Nowym Sączu.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 29 osób z powiatu nowosądeckiego i  10 z Nowego Sącza – informuje wojewódzki Sanepid. W całej Małopolsce odnotowano 63 nowe przypadki zainfekowania chorobą. Wiek zakażonych waha się od 9 do 95 lat.  

czytaj tez Koronawirus czai się wszędzie. Dopadł szpital w Krynicy. Dwa oddziały zamknięte

Jak jest z innymi powiatami w regionie?

11 zakażonych osób jest z powiatu wadowickiego, z Krakowa i powiatu bocheńskiego po 3 osoby, z powiatu oświęcimskiego 2, oraz limanowskiego, nowotarskiego, suskiego i wielickiego  po jednej osobie.

Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji – podaje Sanepid. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2596 osób.

Służby sanitarne przekazują też informacje o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa.

czytaj też Karetki, ludzie w kombinezonach i maskach. Co się dzieje na sądeckim „jojku”

To 21 kobiet i 20 mężczyzn, w wieku od 9 do 95 lat, z powiatu tarnowskiego (13 osób), nowosądeckiego (9 osób), suskiego (7 osób), Krakowa i powiatu oświęcimskiego (po 3 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: bocheńskiego, krakowskiego, limanowskiego, proszowickiego, wadowickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1533 ozdrowieńców.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe