Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
29/09/2020 - 12:40

I znowu lawina zakażeń. I znowu śmierć w sądeckim szpitalu

Znowu mamy rekordową liczbę nowych zakażeń w Małopolsce, która znowu zajmuje pierwsze miejsce w kraju. W ciągu ostatniej doby przybyło blisko 170 zainfekowanych koronawirusem. Więcej jest też chorych w Nowym Sączu i powiecie, gdzie niestety odnotowano kolejny zgon.

Jakie są szczegółowe dane? Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 168 osób. To 89 kobiet i 79 mężczyzn, w wieku od 5 do 89 lat. Niestety,  odnotowano kolejny zgon. To 64-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który przebywał w sądeckim szpitalu.

Czytaj też Co dalej z nami będzie? Najnowszy sądecki gminny raport zakażeń koronawirusem 

Walkę z COVID-19 przegrał tez 82-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Przybywa zainfekowanych Nowym Sączu, gdzie ostatniej doby zaraziło się 13 osób, a w powiecie nowosądeckim 11.

Jak sytuacja wygląda w subregionie sądeckim? Najwięcej nowych zakażeń – 29 - jest w powiecie limanowskim. U dwóch osób koronawirusa potwierdzono w powiecie gorlickim.

Czytaj też Jest już wszędzie! Koronawirus w przedszkolu. Czterysta osób na kwarantannie

Pozostali mieszkańcy Małopolski, u których właśnie wykryto SARS-CoV-2, to 21 osób z powiatu myślenickiego, 18 osób z Krakowa, 14 osób z powiatu nowotarskiego, 9 osób z powiatu krakowskiego, 8 osób z powiatu tarnowskiego, 7 osób z powiatu bocheńskiego, 6 osób z Tarnowa, po 5 osób z powiatu oświęcimskiego i chrzanowskiego, po 3 osoby z powiatów: proszowickiego, brzeskiego, dąbrowskiego i olkuskiego, a po 2 osoby z powiatów: wielickiego, wadowickiego, tatrzańskiego i suskiego.

- Aktualnie 28 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji – informuje wojewódzki sanepid.

Jest też informacja o ozdrowieńcach. W całej Małopolsce z choroba wygrało 139 osób. Wśród nich jest 16 osób z powiatu nowosądeckiego, 10 osób z Nowego Sącza i 3 osoby z powiatu limanowskiego.([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)