Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
19/09/2020 - 12:20

Gminny raport nowych zakażeń

Najwięcej nowych zakażeń przybyło w Piwnicznej-Zdroju i gminie Chełmiec. Ilu mamy ozdrowieńców?

Przeprowadzone w ciągu ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 149 osób w Małopolsce.

W Nowym Sączu zaraziły się 3 osoby, w powiecie nowosądeckim 8.  W powiecie limanowskim wirusa wykryto u 12 osób i u jednej z powiatu gorlickiego – informuje wojewódzki sanepid.

Czytaj też Znowu! Kolejna klasa i nauczyciele na kwarantannie przez zakażonego ucznia  

Jak sytuacja wygląda w innych małopolskich powiatach?  

31 osób zachorowało w  Krakowie, 22 osoby w powiecie myślenickim, 18 osób w nowotarskim, 9 osób w suskim. W raporcie z ostatniej doby jest też 7 osób z powiatu miechowskiego, po 6 osób z powiatu wadowickiego i olkuskiego, po 5 osób z powiatów: tatrzańskiego, oświęcimskiego i krakowskiego, 4 mieszkańców powiatu wielickiego, 3 osoby z powiatu brzeskiego, 2 osoby z Tarnowa, a także po 1 osobie z powiatów: dąbrowskiego, chrzanowskiego i bocheńskiego.

Zakażeni to 84 kobiety i 66 mężczyzn, w wieku od 10 miesięcy do 89 lat. 30 osób jest obecnie hospitalizowanych, a pozostałe przebywają w izolacji.

Sanepid podaje też listę ozdrowieńców. To w sumie  125 osób. Wśród nich także są też mieszkańcy naszego subregionu. To 58 osób z Nowego Sącza, 2 osoby z powiatu gorlickiego, 9 osób z powiatu limanowskiego, 1 osoba z powiatu nowosądeckiego.

Czytaj też Sądecka szkoła nowym ogniskiem zarazy? Uczniowie z kaszlem, ścisk na korytarzach 

 O zakażeniach ze wszystkich gmin powiatu nowosądeckiego czytaj na następnej stronie KLIKNIJ TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)