Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
10/10/2020 - 15:10

Epidemia „funduje”: wracają godziny dla seniorów i całodobowe zakupy

Bardzo ważne informacje przede wszystkim dla osób starszych, najbardziej narażonych na zachorowanie na COVID-19 – część dyskontów przestawia się na handel całodobowy i po raz kolejny wprowadzone będą godziny dla seniorów.

Już nazajutrz po ogłoszeniu przez rząd, że cała Polska znajdzie się od 10 października w strefie żółtej, czyli takiej, w której poziom zakażenia się COVID-19 jest wyjątkowo duży, duże sieci handlowe – najszybciej ogłosiła to Biedronka – zapowiedziały, że ich sklepy będą od tego dnia wydłużają czas pracy o obsługi klientów. Np. część Biedronek będzie otwarta do godziny 23 a inne nawet przez całą dobę.

Zobacz też: Kiepsko. Szczepionki przeciw grypie? Na czarnym rynku albo w… Niemczech

Chodzi o to, by „rozgęścić” ruch klientów a przez to zapewnić możliwość robienia zakupów w bezpieczniejszych warunkach.

Natomiast premier Mateusz Morawiecki – po dzisiejszym spotkaniu sztabu kryzysowego -  ogłosił, że już od 15 października ponownie wprowadzone zostaną godziny dla seniorów. W godzinach od 10 do 12 zakupy w sklepach, dotyczy to również aptek i drogerii – będą mogli robić jedynie seniorzy w wieku 60 plus. Osoby młodsze będą miały w tym czasie zakaz wchodzenia do placówek. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu