Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
08/04/2021 - 11:55

Epidemia, epidemią, ale rak piersi nie śpi! Zrób darmową mammografię

COVID-19, COVIDEM, ale nie zwalnia to nas z dbania też o właściwą profilaktykę innych chorób. W tym wypadku mówimy o raku piersi, który wcale nie zniknął z naszej codzienności. Dlatego już dziś zachęcamy mieszkanki Powiatu Nowosądeckiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym.

Epidemia, epidemią, ale rak piersi nie śpi! Zrób darmową mammografię

Do kogo kierowana jest akcja koordynowana przez starostwo? Otóż do udziału w badaniu uprawnione są wszystkie mieszkanki naszego powiatu w wieku od 50 do 60 lat, które są ubezpieczenie zdrowotne, nie były do tej pory leczone z powodu raka piersi i jednocześnie kobiety, które nie korzystały z programu w ciągu ostatnich dwóch lat lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Zobacz też: Seminarium „O zdrowiu Sądeczan” (3): POZ w nowej rzeczywistości

Badania prowadzone będą w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w dwóch miejscowościach:
- w Grybowie - 4 maja w godzinach 10 - 16 przy MOSiR - Stadion Miejski, ul. Grunwaldzka 47;
- w Łącku - 7 maja w godzinach od 8 do 11 na parkingu obok Zarządu Gospodarki Komunalnej w Łącku, Łącko 755.

Ważne. Na badanie trzeba się wcześniej zarejestrować. Można to zrobić telefonicznie pod numerem 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz Do rejestracji - w celu weryfikacji uprawnień do badania – potrzebny jest dowód osobisty a na samo badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu