Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
17/10/2020 - 11:40

Druga fala koronawirusa w natarciu. Zmarło czterech mieszkańców z Sądecczyzny

Małopolska pobiła dzisiaj, niestety wczorajszy rekord. Z porannych danych wojewódzkiego Sanepidu wynika, że zakażenie SARS CoV-2 potwierdzono w ciągu ostatniej doby u kolejnych 1264 chorych. Zmarło szesnastu mieszkańców województwa, w tym trzy osoby z powiatu nowosądeckiego i jedna z Nowego Sącza.

W Małopolsce, która od dzisiaj, z wyjątkiem kilku powiatów jest objęta czerwoną strefą powoli robi się dramatycznie. Nasze województwo plasuje się na drugim miejscu w kraju jeśli chodzi o województwa, w których jest najwięcej nowych zakażonych. Więcej przypadków w ciągu ostatniej doby potwierdzono tylko w województwie mazowieckim (1485).

Na Sądecczyźnie mamy dzisiaj, na szczęście mniej nowych zainfekowanych mieszkańców. Jest ich łącznie 34. W powiecie nowosądeckim – 27, a w Nowym Sączu – 7. Nie ma natomiast żadnych nowych ozdrowieńców z naszego regionu.

Dzisiaj w Nowym Sączu mamy 216 aktywnych przypadków. W kwarantannie pozostaje 443 mieszkańców.

Czytaj też Znalazł ciało samobójczyni w Nowym Sączu, teraz ma straszne wizje o zarazie 

Aktywne zakażenia w gminach powiatu nowosądeckiego (w nawiasie przyrost w ciągu ostatniej doby; stan na 9:30, dane z PSSE w Nowym Sączu):

Gmina Chełmiec: 80 (+5);
Gmina Gródek nad Dunajcem: 12 (-);
Gmina Grybów: 36 (+2);
Gmina Kamionka Wielka: 54 (+7);
Gmina Korzenna: 20 (-);
Gmina Krynica-Zdrój: 41 (-);
Gmina Łabowa: 18 (-);
Gmina Łącko: 37 (+3);
Gmina Łososina Dolna: 21 (+1);
Gmina Muszyna: 32 (-);
Gmina Nawojowa: 22 (+2);
Gmina Piwniczna Zdrój: 10 (-);
Gmina Podegrodzie: 13 (-);
Gmina Rytro: 13 (+1);
Gmina Stary Sącz: 74 (-).

powiecie limanowskim do grona zakażonych dołączyło w ciągu ostatniej doby 60 nowych mieszkańców. Wyzdrowiało kolejnych 12 osób. W tym regionie jest obecnie 407 aktywnych przypadków, a 390 osób objętych jest kwarantanną.

Powiat gorlicki

W ciągu ostatniej doby w tym powiecie w gronie zakażonych znalazło się 20 mieszkańców, ale jest też siedmiu nowych ozdrowieńców z tego powiatu.

Liczba nadal aktywnych zakażeń w powiecie (w nawiasie liczba wszystkich potwierdzonych do tej pory zakażeń; stan na godz. 8:00, dane z WSSE w Krakowie):

powiat gorlicki: 196 (381).

Niestety wojewódzki Sanepid  poinformował  o śmierci kolejnych szesnastu osób z Małopolski. Piętnaście z nich miało choroby współistniejące. Wśród tych, którzy odeszli jest trzech mieszkańców powiatu nowosądeckiego i jedna osoba z Nowego Sącza.

Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 321.

i.michalec@sadeczanin.info, fot.Dziękujemy za przesłanie błędu