Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lipca. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
11/03/2019 - 19:55

Dr Beata Witowska: zawsze jestem sobą

Dr Beata Witowska - lekarz rodzinny a przede wszystkim pediatria i specjalista chorób płuc u dzieci leczy w NZOZ w Wielogłowach. Pacjenci nominowali ją do tytułu „Twój sądecki lekarz sądecki” w plebiscycie organizowanym po raz IV przez Fundację Sądecką oraz portal i miesięcznik Sądeczanin. Dlaczego?

Zobacz też: Doktor Dorota Szablińska: trzeba rozmawiać zawsze jak człowiek z człowiekiem

Beata Witowska leczy od ponad dwudziestu lat. Dlaczego zdecydowała się na pediatrię? – Bo zawsze chciałam być pediatrą. Odkąd pamiętam chciałam być nie lekarzem, a właśnie pediatrą – śmieje się lekarz dla której leczenie najmłodszych jest spełnieniem marzeń z dzieciństwa.

Jakiś czas temu udało jej się zdobyć wyjątkowo ważną dla sądeczan specjalizację pulmunologa.

Do tyłu najlepszego lekarza została nominowana już po raz drugi. Zadebiutowała tu w poprzedniej, trzeciej edycji. - Bardzo się cieszę, że pacjenci docenili to, co robię i nominowali mnie do tego tytułu – zaznacza lekarz, ale jednocześnie nie potrafi podać recepty na bycie „dobrym lekarzem. – To co podoba się jednemu pacjentowi, wcale n ie musi przypaść do gustu innemu. Lekarzy ocenia się zawsze bardzo różnie. Ale myślę, że każdy z nas stara się robić jak najlepiej, to co robi. Ja w pracy zawsze jestem sobą i chyba właśnie to pacjenci sobie cenią – komentuje skromnie.

Zobacz też: Szefowa NZOZ Wielomed: pacjent musi być leczony kompleksowo

Placówka, w której leczy doktor Witowska i w której zarazem szefuje jest również nominowana w naszym plebiscycie w kategorii „Przychodnia przyjazna pacjentowi”.

ES [email protected] Fot.: archiwum Beaty WitowskiejDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)