Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 października. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
10/09/2020 - 13:40

Decyzja w sprawie koronawirusowej strefy dla Nowego Sącza. To zaskakujące!

To już koniec! Wypuszczają Nowy Sącz z czerwonej strefy. Oficjalnego komunikatu ministerstwa jeszcze nie było, ale to już pewne i… zaskakujące.

Najpierw były przecieki, że Nowy Sącz zostanie uwolniony z czerwonej strefy, a dziś już jest wszystko jasne.  Poseł Arkadiusz Mularczyk, który w środę zasięgnął w tej sprawie języka w ministerstwie zdrowia, dziś przekazuje bardzo dobre wieści, choć na razie nieoficjalne.

- Konferencja w ministerstwie zdrowia jest zaplanowana na godzinę czternastą trzydzieści,  ale mogę przekazać, że decyzja już zapadła – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem”. -  Nowy Sącz i powiat nowosądecki przechodzą do strefy… zielonej.

Czytaj też Sądecka szkoła nowym ogniskiem zarazy? Uczniowie z kaszlem, ścisk na korytarzach 

Zaskakujące? Nowy Sącz już nie jest nawet na żółtej, ostrzegawczej liście. To dobra wiadomość, bo zaostrzone rygory sanitarne nie tylko były uciążliwe w codziennym życiu mieszkańców, ale także funkcjonowaniu firm i instytucji.  

Co z powiatem limanowskim? – pytamy

- Z czerwonej przechodzi  teraz do żółtej - wyjaśnia parlamentarzysta.

Czytaj też Urzędnicy skarbówki trafili za kraty. Tego jeszcze w Nowym Sączu nie było 

Przypomnijmy, że miasto, razem z powiatem, zostało zamknięte w czerwonej strefie 8 sierpnia.  Zdecydował o tym wysoki koronawirusowy wskaźnik, czyli więcej niż dwanaście zachorowań na dziesięć tysięcy osób. Ostatnie dni przyniosły poprawę sytuacji.

- Od początku tego tygodnia mamy wskaźnik na poziomie 7,2 – mówił w środę w rozmowie z „Sądeczaninem”  Arkadiusz Mularczyk. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe