Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
18/10/2020 - 11:35

Czy pandemia zwolniła czy tylko się przyczaiła? Mniej nowych zakażeń

Czy szalejąca w Małopolsce pandemia zwolniła? Trudno powiedzieć. Zobaczymy, co przyniosą następne dni. Pewne jest to, że dzisiaj mamy w województwie mniej nowych zakażonych. W ciągu ostatniej doby zakażenie potwierdzono u 936 osób. W porównaniu z wczorajszymi danymi jest to spadek o 328 nowych zakażeń. Na Sądecczyźnie czterdziestu kolejnych mieszkańców dowiedziało się, że zainfekowało się tym wirusem. Jedna osoba z powiatu nowosądeckiego zmarła.

Małopolska plasuje się dzisiaj na trzecim miejscu w kraju pod względem liczby nowych zakażonych. Od początku pandemii w naszym województwie zachorowało 23009 osób. Wyzdrowiało 13 086 mieszkańców.

Czytaj także: Druga fala koronawirusa w natarciu. Zmarło czterech mieszkańców z Sądecczyzny

Z porannego raportu wojewódzkiego Sanepidu wynika, że w ciągu ostatniej doby groźnego wirusa zdiagnozowano u czterdziestu mieszkańców Sądecczyzny. Jedenastu z Nowego Sącza i dwudziestu dziewięciu z powiatu nowosądeckiego. Z Sądecczyzny nie ma dzisiaj nowych ozdrowieńców.

Obecnie w Nowym Sączu mamy 227 przypadków, a 452 osoby objęte są kwarantanną.

Czytaj także: 1 listopada: decyzji rządu jeszcze nie ma, ale głos zabrał biskup tarnowski

Aktywne zakażenia w gminach powiatu nowosądeckiego (w nawiasie przyrost w ciągu ostatniej doby; stan na 11:15, dane z PSSE w Nowym Sączu):

Gmina Chełmiec: 85 (+5);
Gmina Gródek nad Dunajcem: 13 (+1);
Gmina Grybów: 36 (-);
Gmina Kamionka Wielka: 59 (+5);
Gmina Korzenna: 20 (-);
Gmina Krynica-Zdrój: 41 (-);
Gmina Łabowa: 20 (+2);
Gmina Łącko: 37 (-);
Gmina Łososina Dolna: 22 (+1);
Gmina Muszyna: 33 (+1);
Gmina Nawojowa: 25 (+3);
Gmina Piwniczna Zdrój: 10 (-);
Gmina Podegrodzie: 33 (+20);
Gmina Rytro: 14 (+1);
Gmina Stary Sącz: 81 (+7).

Czytaj też Znalazł ciało samobójczyni w Nowym Sączu, teraz ma straszne wizje o zarazie 

powiecie limanowskim do grona zakażonych dołączyło w ciągu ostatniej doby 29 nowych mieszkańców. Podobnie, jak na Sądecczyźnie nie ma dzisiaj nowych ozdrowieńców z tego regionu.

Obecnie w powiecie limanowskim jest 499 aktywnych przypadków, a 394 osoby objęte są kwarantanną.

Powiat gorlicki

W ciągu ostatniej doby w tym powiecie w gronie zakażonych znalazło się 15 mieszkańców, ale jest też siedemnastu nowych ozdrowieńców z tego powiatu.

Liczba nadal aktywnych zakażeń w powiecie (w nawiasie liczba wszystkich potwierdzonych do tej pory zakażeń; stan na godz. 8:00, dane z WSSE w Krakowie):

powiat gorlicki: 194 (396).

Niestety wojewódzki Sanepid poinformował o śmierci kolejnych czterech osób w wieku od 59 do 84 lat, z Tarnowa oraz powiatów: chrzanowskiego, dąbrowskiego i nowosądeckiego (po 1 osobie). Trzy osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 325.

[email protected], fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)