Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
19/10/2020 - 15:40

Czerwona strefa w subregionie sądeckim: koronawirusowy tydzień w liczbach

Pandemia koronawirusa weszła w drugą fazę i bardzo przyspieszyła. W naszym subregionie widać to także po rosnącej liczbie nowych chorych zakażonych SARS Cov-2. W ubiegłym tygodniu najwięcej nowych zakażonych było w powiecie limanowskim. Z chorobą zaczęło walczyć 302 mieszkańców tego regionu. Stamtąd też było najwięcej osób, bo 74, które pokonały tego groźnego wirusa. W ubiegłym tygodniu w subregionie sądeckim zmarło 25 osób. Wśród nich były takie, które miały choroby współistniejące.

Niestety, tak jak spodziewali się lekarze, jesienią, pandemia przypuściła zmasowany atak i z każdym dniem przybiera na sile. W ubiegłym tygodniu w Nowym Sączu 130 mieszkańców dowiedziało się, że mają dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. W powiecie nowosądeckim takich osób było 274, w powiecie limanowskim – 302, a w powiecie gorlickim – 153.

Najwięcej zakażonych potwierdzono w powiecie limanowskim. Zachorowało tam 302 mieszkańców.  Największy przyrost zakażonych, bo 85 w tym regionie był w piątek. Wtedy Sanepid podał informację o 85 nowych przypadkach.

Ogółem w ubiegłym tygodniu w Nowym Sączu oraz powiatach: nowosądeckim, limanowskim i gorlickim zakażenie potwierdzono u 859 osób.

A jak przedstawiała się w minionym tygodniu sytuacja z ozdrowieńcami? Tych w całym subregionie obejmującym Nowy Sącz i trzy powiaty było 133. Najliczniejsza grupa - 74 osoby pokonała groźnego wirusa w powiecie limanowskim. Wyzdrowiało także 35 osób w powiecie gorlickim i 23 w powiecie nowosądeckim. W Nowym Sączu w dniach od 12 do 18 października nie było ani jednego ozdrowieńca.

Niestety w ubiegłym tygodniu wojewódzki Sanepid przekazywał także bardzo smutne informacje o zgonach pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy zmarli w różnych szpitalach na terenie Małopolski. Wielu miało choroby współistniejące

W naszym subregionie w ubiegłym tygodniu zmarło 25 osób w różnym wieku: 7 w Nowym Sączu, 14 w powiecie nowosądeckim, 3 w powiecie limanowskim i jedna w powiecie gorlickim.

Od soboty Nowy Sącz i ościenne powiaty, podobnie, jak większość kraju zostały objęte czerwoną strefą.

i.michalec@sadeczanin.info, fot.Dziękujemy za przesłanie błędu