Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
25/09/2020 - 11:05

COVID-19 nie odpuszcza na Sądecczyźnie. Raport z regionu i gmin

Ponad półtora tysiąca Polaków zakaziło się dziś koronawirusem, w tym 241 osób w Małopolsce. Na Sądecczyźnie przybyło 20 nowych przypadków zakażeń. Jeszcze gorzej dzieje się w innych powiatach. Zobacz dane o nowych zakażeniach z regionu i poszczególnych gmin.

Fot. archiwum Sądeczanina

Czytaj także: Przeszłam COVID-19. To była najtrudniejsza walka, jaką przyszło mi stoczyć

Polska pobiła kolejny, niechlubny rekord w dobowym przyroście zakażeń na koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia informuje o 1587 nowych przypadkach. Małopolska dziś na drugim miejscu, wyprzedziło nas województwo mazowieckie (295 nowych zakażeń).

W województwie małopolskim w ciągu doby wykryto 241 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła w Krakowie - to 52-letni mężczyzna. 168 osób dołączyło do grona ozdrowieńców. Liczba osób z aktywnym zakażeniem wynosi dziś 2064.

Jak podaje wojewódzki sanepid, Sądecczyzna nie przoduje dzisiaj w statystykach raportu zakażeń wirusem COVID-19. Jednak liczba nowych przypadków wzrasta z dnia na dzień. Najgorzej jest w powiecie nowosądeckim.

4 nowe osoby zakażone w Nowym Sączu i aż 16 osób w powiecie nowosądeckim. Według danych powiatowego sanepidu, w mieście mamy 538 przypadków zachorowań, w tym 119 aktywnych zakażeń. W powiecie aktywnych przypadków jest 240. Lawinowo przybywa zakażeń w powiecie limanowskim – dziś 14 przypadków. W powiecie gorlickim bez zmian.

W Małopolsce najgorzej jest w Krakowie, tam zarażonych jest kolejnych 51 osób. Sytuacja koronawirusowa nie wygląda też dobrze w powiecie myślenickim (36 nowych przypadków) i nowotarskim (27). W powiecie krakowskim kolejne 25 osób zostało zakażonych. W pozostałych powiatach sytuacja wygląda następująco: powiat wadowicki (15 nowych przypadków), tatrzański (11), olkuski (8), chrzanowski (7), wielicki (6), oświęcimski (5), bocheński (4), miechowski i suski (po 3 nowe przypadki), brzeski oraz proszowicki (2). W Tarnowie nie wykryto w ciągu dobry żadnych nowych przypadków zakażeń, a w powiecie tarnowskim przybyła jedna osoba zakażona.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na kwarantannie przebywają 904 osoby w powiecie nowosądeckim i 191 osób w mieście.

Liczba aktywnych przypadków zakażeń w poszczególnych gminach powiatu nowosądeckiego, według dziennego raportu PSSE:

Gmina Chełmiec: 33
Gmina Gródek n/Dunajcem: 6
Gmina Grybów: 24
Gmina Kamionka Wielka: 8
Gmina Korzenna: 12
Gmina Krynica-Zdrój: 19
Gmina Łabowa: 13
Gmina Łącko: 18
Gmina Łososina Dolna: 7
Gmina Muszyn: 26
Gmina Nawojowa: 14
Gmina Piwniczna-Zdrój: 13
Gmina Podegrodzie: 7
Gmina Rytro: 6
Gmina Stary Sącz: 12

Czytaj więcej: Najnowsze informacje o koronawirusie z regionuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)