Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
09/12/2021 - 18:55

Coś jest z nim nie tak. Wycofują z aptek popularny lek

Ledwie dwa dni temu alarm podnosił Główny Inspektor Sanitarny, który donosił o jajach z salmonellą, teraz ostrzeżenie wydał Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Wycofują z aptek serię leku przeciwlękowego. Co jest z nim nie tak?

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu jednej serii leku przeciwlękowego. Chodzi o Elenium. Powodem takiej decyzji było wykrycie wady jakościowej.

Jak radzi GIF, ci, którzy przyjmują wycofaną serię preparatu, powinni skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, który zadecyduje o dalszej terapii.

Czytaj też Świeże jaja z salmonellą ze sklepowych półek. Sprawdźcie, bo może to kupiliście 

A oto szczegóły dotyczące wycofanej partii leku: produkt leczniczy Elenium (Chlordiazepoxidum) tabletki drażowane, 5 mg, 20 tabletek drażowanych o numerze serii 50120 i terminie ważności 12.2023 r.

Podmiotem odpowiedzialnym są Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A. z siedzibą w Warszawie – czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Czytaj też Ogłosili nowe obostrzenia. Co z hotelami i restauracjami na Boże Narodzenie? 

Elenium stosuje się w leczeniu zespołów lękowych, zaburzeń snu czy zespołu odstawienia od alkoholu. Jak wynika z danych serwisu KtoMaLek.pl co miesiąc w Polsce sprzedaje się około 600-700 opakowań leku Elenium w dawce 5 mg. W październiku pacjenci wykupili w aptekach przeszło 750 opakowań tego leku. ([email protected]) fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu