Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
25/05/2023 - 12:40

Co znaleźli w popularnym przysmaku. Na gwałt wycofują to ze sklepów [ZDJĘCIA]

I znowu służby sanitarne biją na alarm. Co było ostatnio? Pomarańczowy napój z kawałkami plastiku. Tym razem padło na wafle zbożowe. Co w nich znaleźli?

Dlaczego znowu służby sanitarne podniosły alarm w sprawie zbożowych wafli? Ponieważ w określonej partii produktu stwierdzono śladową obecność chlorpiryfosu.  To środek do zwalczania szkodników w uprawach  rolnych, którego od trzech lat nie można stosować w krajach Unii Europejskiej.

czytaj też Cenowy cud. Samolotowe bilety na dalekie trasy za…35 złotych. Jak to możliwe?  

Ostrzeżenie Głównego Inspektoratu  Sanitarnego dotyczy aż czterech różnych rodzajów produktu. Chodzi o zbożowe wafle wyprodukowane przez firmę Good Food. Niektóre z nich były dostępne w sieci sklepów Biedronka.

Solone Wafle Kukurydziane 105 g,
Solone Wafle Kukurydziane 35 g,
Pano Wafle Cienkie Kukurydziane z Kaszą Jaglaną i Pieprzem, 105 g,
Pano Wafle Cienkie Kukurydziane z solą morską, 105 g.

czytaj też Takiego przekrętu nikt wcześniej nie wymyślił. Oszuści mają nowy, skuteczny sposób na czyszczenie bankowych kont

Jak informuje inspektorat  producent wafli już rozpoczął wycofywanie ze sprzedaży trefnej partii towaru. Ze sklepów wycofuje też partie własnej marki spółka Jeronimo Martins Polska, do której należy sieć. ([email protected]) fot.pixabyDziękujemy za przesłanie błędu