Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
08/12/2022 - 10:20

Co jest z nim nie tak? Wycofują z aptek powszechnie stosowany lek

Zamiast pomóc może zaszkodzić? Główny Inspektor Farmaceutyczny bije na alarm. Z aptek jest wycofywany lek na nadciśnienie.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny ogłosił decyzję o wycofaniu na terenie całego kraju leku na nadciśnienie. Chodzi o Bisoratio ASA. Powód? Wada jakościowa w serii produktu - informuje urząd.

czytaj też I to trafiło na sklepowe półki! Niebezpieczne zabawki dla dzieci  

Oto szczegóły dotyczące wycofywanego preparatu

  • Bisoratio ASA (Bisoprololi fumaras + Acidum acetylsalicylicum), 5 mg + 75 mg, kapsułki twarde
  • numer serii: 10320
  • termin ważności: 03.2024
  • podmiot odpowiedzialny: Actavis Group PTC ehf., Reykjavikurvegi 76-78, 220 Hafnarfjordur, Islandia2) 

Do urzędu  wpłynęła informacja o wystąpieniu wyniku poza specyfikacją (OOS) w długoterminowych badaniach stabilności w punkcie czasowym 24 miesiące, dla parametru substancje pokrewne bisoprololu fumaranu: inne pojedyncze zanieczyszczenie – podaje Główny Inspektora Farmaceutyczny

Ponieważ nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia działań niepożądanych po ekspozycji na produkt, firma Teva Pharmaceuticals Polska zarekomendowała wycofanie z obrotu serii leku.  Decyzją GIF preparat jest wycofywany na terenie całego kraju.  

czytaj też Nie widzieli go od kilku dni. W niedzielę znaleźli jego zwłoki i martwego psa 

Bisoratio ASA to lek stosowany jest w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi lub u pacjentów z ryzykiem występowania choroby serca, zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu. ([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu