Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
10/05/2022 - 10:45

Co jest z nim nie tak? Wstrzymali w aptekach sprzedaż popularnego leku

Ledwie kilka dni temu Główny Inspektor Farmaceutyczny ostrzegał przed wycofywaną z aptek serią witaminy D3, teraz znowu bije na alarm. Tym razem chodzi o popularny lek na nadciśnienie. Co jest z nim nie tak?

Tabletka, która zamiast pomóc, może zaszkodzić. Brzmi groźnie. Ledwie kilka dni temu Główny Inspektor Farmaceutyczny ostrzegał przed przyjmowaniem serii witaminy D3, a teraz poinformował o wstrzymaniu sprzedaży kolejnego popularnego leku.  

Czytaj też Zamiast pomóc, może zaszkodzić? Wycofują z aptek serię witaminy D

Chodzi o serię leku na receptę Sumilar HCT (Ramiprilum + Amlodipinum + Hydrochlorothiazidum) stosowanego w leczeniu nadciśnienia.

O co chodzi? Decyzja o wstrzymaniu w obrocie została podjęta w związku z podejrzeniem wady jakościowej do czasu uzyskania wyjaśnień od podmiotu odpowiedzialnego - podaje Inspektorat.

Szczegóły produktu leczniczego:

  • Sumilar HCT (Ramiprilum + Amlodipinum + Hydrochlorothiazidum),
  • 5 mg + 5 mg + 12,5 mg,
  • kapsułki twarde
  • numer serii: 12574261
  • termin ważności: 04.2023

podmiot odpowiedzialny: Sandoz GmbH, Biochemiestrasse 10, 6250 Kundl, Austria.

Czytaj też Nie uwierzycie, że od tego ludzie w sklepach dostają depresji

Sprzedaż wskazanej serii zostaje wstrzymana we wszystkich hurtowniach i aptekach na terenie całego kraju do momentu uzyskania wyników badań laboratoryjnych potwierdzających bądź wykluczających zgłoszoną wadę jakościową – czytamy w komunikacie Głównego Inspektora Farmaceutycznego. ([email protected]) fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu