Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
27/09/2020 - 11:40

Ciągle przybywa zakażonych. Koronawirus nie chce odpuścić w naszym regionie

Jakie są dane dotyczące pandemii w naszym regionie? Nadal niepokojące. Niedzielny raport resortu zdrowia lokuje Małopolskę na trzecim miejscu, za Mazowszem i Pomorskiem, ale ostatnia doba przyniosła aż 153 przypadki nowych zakażeń.

Jak sytuacja wygląda w  subregionie sądeckim? Wojewódzki sanepid raportuje o 4 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem  w Nowym Sączu, 10 w powiecie nowosądeckim,  8 w powiecie limanowskim, 3 w powiecie gorlickim.

Czytaj też Czy to się u nas nigdy nie skończy? Mamy dwa nowe ogniska koronawirusa 

Najwięcej zachorowań minionej doby odnotowano w Krakowie - 32 osoby. Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą powiatu nowotarskiego (26 osób), tatrzańskiego (15 osób), myślenickiego (13 osób), wadowickiego (11 osób), oświęcimskiego (8 osób), krakowskiego (6 osób), powiatu olkuskiego (4 osoby) oraz  powiatów: bocheńskiego, tarnowskiego i wielickiego (po 3 osoby), także  Tarnowa i powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego, miechowskiego (po 1 osobie).

W sumie w Całej Małopolsce badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 83 kobiet i 70 mężczyzn, w wieku od 4 do 88 lat. Aktualnie 9 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Czytaj też Znowu! Kolejna klasa i nauczyciele na kwarantannie przez zakażonego ucznia  

Wojewódzki Sanepid informuje też o kolejnym przypadku śmiertelnym.

- To 63-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19 – czytamy w komunikacie. - Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 189.

Są też napawające optymizmem informacje o ozdrowieńcach. W ciągu ostatniej doby przybyło ich 134, z czego 18 osób to mieszkańcy Nowego Sącza, 15 powiatu nowosądeckiego.([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)