Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
03/10/2022 - 07:00

Bezpłatne „Echo serca” w Nowym Sączu. Dzisiaj ruszają zapisy

Mieszkańcy Nowego Sącza, którzy ukończyli 40 rok życia mogą skorzystać z bezpłatnego badania echokardiografii serca tzw. „Echo serca”. Można się na nie zapisywać od dzisiaj (3 października).

Badanie będzie prowadzone w ramach programu „Diagnostyka chorób układu krążenia dla osób od 40 roku życia”. Zadanie jest finansowane ze środków miasta.

Na badanie „Echo serca z opisem” będą kwalifikowane osoby od 40 roku życia, zamieszkałe w Nowym Sączu, u których występuje minimum jeden czynnik ryzyka chorób układu krążenia tj. nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych (lipidogram, glukoza) lub stwierdzone choroby układu krążenia bądź obciążenia rodzinne związane z chorobami układu krążenia. 

Rejestracji do badania dokonuje Specjalistyczne Centrum Medyczne „NOVO-MED” w Nowym Sączu na podstawie wyników ankiety kwalifikacyjnej.

Dla osób z nieprawidłowym wynikiem badania „Echo serca” wymagających natychmiastowej porady specjalisty możliwa będzie bezpłatna konsultacja kardiologiczna, finansowana ze środków miasta Nowego Sącza. Ilość konsultacji kardiologicznych jest ograniczona limitem.

Na bezpłatną konsultację kardiologiczną kieruje Specjalistyczne Centrum Medyczne „NOVO-MED” w Nowym Sączu.

Jak można się zarejestrować na badanie?

Na badanie można rejestrować się telefonicznie od dzisiaj (3 października) pod nr tel. (18) 442-12-22 od godz. 11 do 16 (do wyczerpania limitu miejsc). Decyduje kolejność zgłoszenia.
Możliwa jest również rejestracja osobista w przychodni Specjalistyczne Centrum Medyczne „NOVO-MED” Maciej Jurkiewicz, ul. Żółkiewskiego 10, Nowy Sącz w godzinach od 11 do 18. (do wyczerpania limitu miejsc). Decyduje kolejność zgłoszenia).

Kiedy ruszają badania?

Badanie „Echo serca” odbędzie się w przychodni Specjalistyczne Centrum Medyczne „NOVO-MED” Maciej Jurkiewicz, ul. Żółkiewskiego 10, Nowy Sącz w dniach i godzinach ustalonych podczas rejestracji - rozpoczęcie badań od 10 października 2022 r.

Jakie dokumenty trzeba zabrać ze sobą?

W dniu badania, pacjent zobowiązany będzie do okazania dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Jeśli w dokumencie tożsamości nie ma wskazanego miejsca zamieszkania, pacjent zobowiązany jest do okazania innego dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania np. karty nowosądeczanina lub pierwszej strony formularza PIT złożonego za ubiegły rok (w przypadku składania deklaracji PIT drogą elektroniczną prosimy także o okazanie potwierdzenia złożenia deklaracji, tzw. UPO) lub inny dokument, zawierający miejsce zamieszkania w celu weryfikacji uprawnienia do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.

[email protected], źródło: UM w Nowym Sączu, fot. Pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu