Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
08/11/2022 - 07:10

Bezpłatne „Echo serca” dla mieszkańców Nowego Sącza. Wystarczy się zapisać

Mieszkańcy Nowego Sącza, którzy ukończyli 40 rok życia mogą skorzystać z bezpłatnego badania echokardiografii serca tzw. „Echo serca”. Można się na nie zapisywać od dzisiaj (8 listopada).

Czytaj także: Referendum śmieciowe w Nowym Sączu kosztowało mniej niż zakładano. Ile miasto na nie wydało?

Badanie jest bezpłatne. Finansuje je miasto Nowy Sącz.

Na badanie „Echo serca z opisem” będą kwalifikowane osoby, które ukończyły 40 rok życia, zamieszkałe w Nowym Sączu, u których występuje minimum jeden czynnik ryzyka chorób układu krążenia tj. nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych (lipidogram, glukoza) lub stwierdzone choroby układu krążenia bądź obciążenia rodzinne związane z chorobami układu krążenia. 

Rejestracji do badania dokonuje centrum medyczne w Nowym Sączu na podstawie wyników ankiety kwalifikacyjnej.

Czytaj także: 730 lat temu został założony Nowy Sącz. Uroczysta sesja Rady Miasta i wyróżnienia

Dla osób z nieprawidłowym wynikiem badania „Echo serca” wymagających natychmiastowej porady specjalisty możliwa będzie bezpłatna konsultacja kardiologiczna, finansowana ze środków miasta Nowego Sącza. Ilość konsultacji kardiologicznych jest ograniczona.

Jak można się zarejestrować na badanie?

Na badanie można rejestrować się telefonicznie od dzisiaj (8 listopada) pod nr tel. (18) 442-12-22 od godz. 8 do wyczerpania limitu miejsc. Decyduje kolejność zgłoszenia.
Możliwa jest również rejestracja osobista w przychodni Specjalistyczne Centrum Medyczne „NOVO-MED” Maciej Jurkiewicz, ul. Żółkiewskiego 10, Nowy Sącz w godzinach od 8 do wyczerpania limitu miejsc (przepraszamy za podanie początkowo błędnej godziny). Decyduje kolejność zgłoszenia.

Kiedy ruszają badania?

Badanie „Echo serca” odbędzie się w przychodni przy ul. Żółkiewskiego 10 w Nowym Sączu w dniach i godzinach ustalonych podczas rejestracji.

Jakie dokumenty trzeba zabrać ze sobą?

W dniu badania, pacjent zobowiązany będzie do okazania dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Jeśli w dokumencie tożsamości nie ma wskazanego miejsca zamieszkania, pacjent zobowiązany jest do okazania innego dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania np. karty nowosądeczanina lub pierwszej strony formularza PIT złożonego za ubiegły rok (w przypadku składania deklaracji PIT drogą elektroniczną prosimy także o okazanie potwierdzenia złożenia deklaracji, tzw. UPO) lub inny dokument, zawierający miejsce zamieszkania w celu weryfikacji uprawnienia do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.

[email protected], źródło: UM w Nowym Sączu, fot. Pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu