Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
28/03/2019 - 20:05

Audiolog Przemysław Jarmoliński: na Sądecczyźnie badania są dostępne

Laryngolog i jedyny w naszym regionie audiolog Przemysław Jarmoliński był jednym z gości dzisiejszego, VIII seminarium „O zdrowiu Sądeczan”. Uczestniczył w panelu dotyczącym problemu niedosłuchu i profilaktyki. Jak ocenia dostęp Sądeczan do badań ze swojej dziedziny?

Przemysław Jarmoliński już jako laryngolog zrobił specjalizację z audiologii pod okiem samego prof. dr. hab. Tadeusza Skarżyńskiego, założyciela Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, niekwestiowanego, światowego autorytetu z dziedziny szeroko pojętej problematyki słuchu. Profesor podzielił się swoimi spostrzeżeniami w skali makro, Przemysława Jarmolińskiego zapytaliśmy o dostęp do badań i programów z dziedziny profilaktyki słuchu na naszym, regionalnym podwórku.

Zobacz też: Przychodnia Specjalistyczna „SŁYSZĘ” to odpowiedź na potrzeby osób niesłyszących

Przemysław Jarmoliński nie bez osobistej satysfakcji podkreśla, że mieszkańcy Sądecczyzny mogą korzystać z naprawdę fachowego wsparcia. Dzięki Przychodni Specjalistycznej „Słyszę” założonej przez niego w Nowym Sączu, mają dostęp do wszystkich badań niezbędnych dla fachowej oceny słuchu i możliwości, które dają nowoczesne aparaty słuchowe. Najbliższe, podobne ośrodki, działają dopiero w Tarnowie.

Przy okazji zagadnęliśmy Przemysława Jarmolińskiego kiedy należy zbadać słuch, jakie symptomy powinny nas zmobilizować do wizyty u specjalisty jeśli chodzi o nasze dzieci i o nas samych, czyli osoby dorosłe. Okazuje się, że sygnałów ostrzegawczych jest sporo i żadnego z nich nie powinniśmy bagatelizować. Jak to wygląda w szczegółach? Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z rozmową.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020