Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
26/02/2024 - 20:00

Ambasador FB, Jerzy Wasilkowski choruje na mukowiscydozę i biega maratony. W górach Szwajcarii wystartuje na 42 km

Ambasador Festiwalu Biegowego Jerzy Wasilkowski zapowiada start w Piwnicznej. Wcześniej, chory na mukowiscydozę 59-letni ultramaratończyk pobiegnie na 42 km w górach Szwajcarii.

Jerzy Wasilkowski, chory na mukowiscydozę i niedosłyszący ultramaratończyk 20 lutego skończył 59 lat. Od dwóch lat jest Ambasadorem Festiwalu Biegowego, a kilku lat uczestnikiem tego sportowego wydarzenia.

Ultramaratończyk z Kalisza jest prawdopodobnie jedyną w Polsce, a być może i na świecie w tym wieku osobą biegającą takie długie dystanse z tym schorzeniem. 

W ubiegłym roku kontuzja kolana, której doznał wykluczyła go z zawodów. Teraz zapowiada powrót do biegania w Piwnicznej. 

- Tak będę startował w 15. Festiwalu Biegowym - potwierdza Jerzy Wasilkowski, Ambasador FB. 

 - Tylko się jeszcze zastanawiam, na jakim dystansie. 

Tymczasem przed ultramaratończykiem nie lada wyzwanie. 6 lipca wystartuje w górskim biegu na 42 km w rejonie Verbier koło Matterhorn. Start odbędzie się nad wioską Bruson. Górzysty pojedynczy szlak wije się wzdłuż grzbietu, skąd roztaczają się niesamowite widoki na Grand Combin i Mt Blanc.

- Zaczynam przygotowania do ultramaratonu - Trail Verbier St-Bernard by UTMB. - mówi Ambasador Festiwalu Biegowego, podkreślając, że w Szwajcarii będzie promował bieganie w Piwnicznej. 

- Jestem wdzięczny wszystkim, którzy trzymają za mnie kciuki. A wszystkim, którzy będą tam razem ze mną biec życzę powodzenia! 

- Wrzucam nowe zdrowe nawyki żywieniowe, utra w górach - to nie lada gratka. Nie poddam się, będę biec póki siły będą nieść! Tlen to moja najlepsza recepta na życie. - wyznaje Jerzy Wasilkowski. 

- A w Szwajcarii to będzie dopiero raj dla oczu, góry! Kocham góry! 

Wcześniej, tj. 28 kwietnia Jerzy Wasilkowski pobiegnie w maratonie w Łodzi. (MK) fot. (MK). 

 Dziękujemy za przesłanie błędu