Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
14/01/2023 - 10:30

350 litrów krwi oddano w Muszynie od 2011 roku. Kolejna akcja poboru w niedzielę

Pod hasłem "Oddając krew ratujesz ludzkie życie-krew jest bezcennym, niezastąpionym lekiem", w Muzeum Regionalnym w Muszynie w niedzielę (15 stycznia) organizowana jest kolejna akcja oddawania krwi. Od 2011 roku pobrano w tym uzdrowisku ok. 350 litrów tego bezcennego leku.

Pod hasłem "Oddając krew ratujesz ludzkie życie-krew jest bezcennym, niezastąpionym lekiem", w Muzeum Regionalnym w Muszynie w niedzielę (15 stycznia) organizowana jest kolejna akcja oddawania krwi. 

-Dzięki twojemu drobnemu gestowi możesz komuś uratować życie. Wystarczy przyjść po lekkostrawnym posiłku z dowodem osobistym i zostać honorowym dawcą. Trzeba mieć ukończone 18 lat. -zaprasza burmistrz Muszyny Jan Golba. 

Po oddaniu krwi wykonane zostaną bezpłatnie badania wirusologiczne oraz grupa krwi. 

Krew można oddawać w godz. od 8. 30 do 13. 

-Serdecznie zachęcamy do oddania krwi. Krew jest najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.

W Muszynie akcje oddawania krwi organizowane są od 2011 roku, trzy razy w roku. W tym czasie pobrano ok. 350 l krwi, która ratowała życie mieszkańców regionu w sytuacjach kryzysowych zagrażających życiu.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oddział w Nowym Sączu wystosowało komunikat.

-W związku z wysokimi stanami krwi w grupie AB plus nie ma potrzeby, aby osoby posiadające tę grupę krwi oddawały ją podczas niedzielnej akcji w Muszynie. Chodzi o to, żeby zdeponowana krew była jak najświeższa.- czytamy w komunikacie. 

-Honorowi darczyńcy z grupą krwi AB plus mogą natomiast oddać osocze, które jest pobierane w Nowym Sączu przy ul. Kochanowskiego 15. (MK) fot. arch. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu