Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
30/01/2024 - 16:00

32. Finał WOŚP: w Muszynie do puszek Owsiaka trafiła rekordowa kwota

W Muszynie do puszek z serduszkiem trafiło ponad 36 tysięcy złotych. 32. Finałowi WOŚP towarzyszyły koncerty i licytacje prowadzone w Dworze Starostów.

Od samego rana w niedzielę (28 stycznia) na ulicach Muszyny można było spotkać wolontariuszy 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W uzdrowisku nad Popradem do puszek z serduszkiem trafiło ponad 36 tysięcy złotych. 

Zbiórce ulicznej towarzyszyły koncerty i licytacje prowadzone w Dworze Starostów. A wylicytować można było wiele przedmiotów oraz gadżety WOŚP, a także vouchery na przeróżne usługi. 

- Muszyna ma ogromne serce! Kolejny rekord pobity! Zebraliśmy 36 531 złotych. - mówi dyr. CKiC Izabela Bajorek, szefowa sztabu WOŚP w Muszynie. 

- Dotychczas najwięcej środków udało się zebrać podczas finału w 2020 roku. W tym roku pobiliśmy tą sumę o 254,41 zł.

Ostateczna kwota może być dużo, dużo wyższa, ponieważ w dalszym ciągu można dorzucać się do sztabowej eSkarbonki! 

Dziękujemy wolontariuszom! To Wy jesteście siłą tej akcji! - dodaje szefowa sztabu. - Dziękujemy darczyńcom! Dziękujemy tym, którzy wsparli 32.Finał WOŚP. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji 32. Finału WOŚP w Muszynie, całemu sztabowi!

Tegoroczną ogólnopolską kwestę prowadzono pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Za zbierane pieniądze zakupiony zostanie sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. (MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu