Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
27/10/2022 - 17:00

11.700 ml krwi z Muszyny trafi do potrzebujących

11.700 ml krwi, tyle tego bezcennego leku dla potrzebujących pozyskano w niedzielę (23 października) podczas kolejnej w tym roku akcji w Muszynie.

Już po raz kolejny w regionie, tym razem w Muszynie w Muzeum Regionalnym (23 października) można było oddawać krew. 

Każdego dnia w szpitalach czekają pacjenci, którym lek ten  i jego składniki są niezbędne do leczenia. A stany magazynowe dramatycznie maleją! Aby możliwe było niesienie pomocy osobom chorym potrzebni są krwiodawcy!

-Akcja udana, zgłosiły się 32 osoby, a krew oddało 26, każda z nich po 450 ml czyli w sumie 11.700 ml.-podsumowuje wydarzenie przewodniczący Rady Miasta Jerzy Majka, który wpiera oddawanie bezcennego leku i sam też bierze udział w akcjach. 

-Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym, szczególnie donatorów i przemiłym i profesjonalnym paniom z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w  Nowym Sączu.

Krew to bezcenny lek i nie można go sztucznie wytworzyć. Pozyskiwany jest tylko dzięki dobrej woli i chęci niesienia pomocy innym przez honorowych dawców.

W akcji oddawania krwi, przeprowadzonej w Muszynie 13 lutego bezcennym lekiem z potrzebującymi podzieliło się 26 osób, każda z nich oddała po 450 ml. (MK) fot. J. Majka. Dziękujemy za przesłanie błędu