Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
30/04/2023 - 15:20

Z "Sądeckim Bartnikiem" o najzdrowszej słodyczy, po którą warto sięgnąć [WIDEO]

O dobroczynnych i prozdrowotnych właściwościach miodu i produktów pszczelich nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Są one wykorzystywane bardzo szeroko w medycynie, kosmetologii i innych takich dziedzinach. Pracownicy „Sądeckiego Bartnika” o pszczołach i tego, co wytwarzają wiedzą dosłownie wszystko.

Miody, produkty pszczele, kosmetyki i leki od „Sądeckiego Bartnika” to gwarancja jakości, zdrowia i dobrego smaku. Rodzinna firma w tym roku obchodzi półwiecze swojego istnienia. Rodzinna firma została założona w 1973 r. w Stróżach koło Grybowa, miejscowości malowniczo położonej na pograniczu Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego.

„Sądecki Bartnik” był uczestnikiem tegorocznych Targów Zdrowia, które towarzyszyły X Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan”. Seminarium odbyło się w czwartek w Pijalni Głównej w Krynicy – Zdroju.

Dlaczego tak chętnie sięgamy po miód i produkty pszczele z Czesławą Adamik z „Sądeckiego Bartnika” rozmawia Iga Michalec.

- Miód od zarania dziejów był wykorzystywany w codziennej diecie – mówi Czesława Adamik. – Jest on uznawany za najstarszą słodycz świata. Miód to także właściwości lecznicze. Miodem również leczono się i upiększano. W jakich produktach pszczelich jest zawarta cała tablica Mendelejewa?

Całą rozmowę z Czesławą Adamik – możesz zobaczyć w materiale filmowym.

[email protected], fot. JB, film: Dominik Wojda.  Dziękujemy za przesłanie błędu