Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
26/03/2020 - 21:30

Z ostatniej chwili: nowe zakażenia COVID w Małopolsce. Liczba wolno rośnie

Kolejni chorzy zakażeni koronawirusem trafili do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest to placówka, do której przewożeni są pacjenci zarażeni COVID – 19, którzy wymagają hospitalizacji. Według najnowszych informacji w Małopolsce to zakażenie zostało potwierdzone już u 69 mieszkańców województwa.

Godz. 21

Kraj

Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem to 1221 osób. W tej liczbie jest 16 pacjentów, którzy zmarli.

Godz. 18

W Małopolsce jest już 69 chorych zarażonych koronawirusem. Zakażenie zostało potwierdzone u kolejnych sześciu pacjentów.

 W tej grupie są:

- starsza kobieta z powiatu tarnowskiego, która pozostanie w izolacji domowej;

- młody mężczyzna z powiatu chrzanowskiego, który pozostanie w izolacji domowej;

- młody mężczyzna z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie;

- mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie;

- starszy mężczyzna z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie;

- mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Liczba zakażonych w Polsce to 1163 osoby. W tej liczbie jest 14 pacjentów, którzy zmarli.

W kraju jest 43 nowe przypadki zakażenia.

Wśród niech jest: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Po godz. 14

W Małopolsce mamy 63 nowych chorych, którzy zakazili się koronawirusem. Przeprowadzone testy potwierdziły infekcję.

Po godz. 14 służby wojewody małopolskiego podały, że liczba zakażonych w województwie małopolskim zwiększyła się o kolejne cztery osoby. Wśród nich jest mieszkaniec Nowego Sącza, który po konsultacji z lekarzami będzie przebywał w izolacji domowej.

Następni zakażeni to dwaj mężczyźni w sile wieku z Krakowa (jeden z nich pozostanie w izolacji domowej, drugi aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie, a także, mężczyzna w sile wieku z powiatu oświęcimskiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

W kraju zakażenie koronawirusem do tej pory zostało potwierdzone u 1120 osób. Czternaście z nich zmarło.

Resort zdrowia wczesnym popołudniem poinformował o 35 nowych przypadkach w kraju.

Potwierdzone przypadki to: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.

Godz. 10

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych trzech osób. Są to mieszkanki Krakowa (jedna starsza i dwie w sile wieku). Wszystkie one są hospitalizowane w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

W Polsce, według najnowszych danych mamy 1085 chorych. W tej liczbie jest czternastu pacjentów, którzy zmarli. Praktycznie wszystkie te osoby, jak podaje Ministerstwo Zdrowia miały choroby współistniejące.

Liczna nowych potwierdzonych przypadków zwiększyła się o kolejne 34 osoby. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.Opr. [email protected], fot. Dziękujemy za przesłanie błędu