Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
25/03/2020 - 21:40

Z ostatniej chwili: Koronawirus w Małopolsce

Do pięćdziesięciu dwóch wzrosła liczba chorych, u których zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. W Nowym Sączu nie ma, na szczęście potwierdzonego przypadku, ale są już w powiatach nowosądeckim, limanowskim i gorlickim. W kraju zmarło już dwunastu chorych.

Godz. 20.30

W Małopolsce kolejne cztery potwierdzone przypadki zakażenia COVID – 19.

To kobieta w sile wieku i starszy mężczyzna (oboje z powiatu wielickiego). Te dwie osoby przebywają w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ich stan jest stabilny.

Ponadto wirusem zakaziła się kobieta w sile wieku z powiatu wadowickiego i młoda kobieta z powiatu tarnowskiego (te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest dobry).

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 56 osób.

W kraju: 20 nowych przypadków zakażenia. Wirus wykryto u: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.

Liczba osób zakażonych koronawirusem to 1051 osób. W tej liczbie jest 14 osób, które zmarły.

Godz. 18.30

Pięćdziesiątą drugą osobą w Małopolsce, u której  potwierdziło się zakażenie koronawirusem jest starsza kobieta z Krakowa, która przebywa w izolacji domowej. Chora czuje się dobrze.

W Polsce liczba chorych  na COVID – 19, u których test na obecność wirusa okazał się dodatni przekroczyła tysiąc osób.

Z informacji podanej przez Ministerstwo Zdrowia o godz. 18.30 wynikało, że do tej pory w naszym kraju zachorowało 1031 osób. Z tej liczby chorych nie udało się, niestety, uratować 14 osób.

W kraju mamy 74 nowe przypadki zakażenia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i małopolskiego.

W szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła czternasta osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Godz. 13.30

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 957 osób. W tej liczbie jest trzynastu pacjentów, zarażonych tym wirusem, którzy, mimo wysiłku lekarzy, zmarli.

Resort zdrowia podał właśnie, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Wiadomo także, że mamy w kraju kolejnych 31 potwierdzonych  przypadków zakażenia, a dotyczą one: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

W Małopolsce zakażenie potwierdzono u kolejnej osoby. Chodzi o młodego mężczyznę z Krakowa, który przebywa w izolacji domowej i czuje się dobrze. To 51 pacjent.

Godz. 9

Dzisiaj rano służby wojewody małopolskiego poinformowały o pięćdziesiątym pacjencie, u którego wynik testu na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Wirus SARS-CoV-2 został wykryty u młodego mężczyzny z powiatu tarnowskiego. Obecnie przebywa on w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jego stan jest dobry.

W Polsce obecnie jest potwierdzonych 927 przypadków zakażenia koronawirusem. Z porannych informacji przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że zakażenie zostało potwierdzone u kolejnych 26 nowych osób.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

W szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.

Opr. [email protected], fot.Dziękujemy za przesłanie błędu