Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 25 listopada. Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
02/05/2020 - 15:25

Wysyp zakażeń COVID-19 w naszym regionie! Bądźmy ostrożni

Tylu potwierdzonych przypadków zakażeń COVID – 19 na Sądecczyźnie i w sąsiednim powiecie limanowskim, nie było od przynajmniej kilkunastu dni. Wśród 21 nowych zachorowań w Małopolsce jest 27 – letnia mieszkanka powiatu nowosądeckiego oraz…aż dziesięcioro kolejnych chorych z Limanowszczyzny. Jest też i dobra wiadomość. Do grona ozdrowieńców dołączyła nastolatka z powiatu gorlickiego, która leczona była w jednoimiennym Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Tak więc od początku trwania pandemii w stolicy Sądecczyzny na koronawirusa zachorowało 22 mieszkańców, a w powiecie nowosądeckim liczba ta wzrosła do dziewiętnastu osób.

Czytaj także: Nowy Sącz: było dobrze. Liczba zakażonych w mieście i regionie poszła w górę

- Jeśli chodzi o powiat nowosądecki to mamy jeden nowy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem – mówi Mateusz Wójcik, powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Sączu. – Chorobę zdiagnozowano u 27-letniej mieszkanki Sądecczyzny, która miała kontakt z osobą, u której zakażenie wirusem z Wuhan zostało potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. Dwudziestosiedmiolatka przebywa w izolacji domowej pod kontrolą lekarską i Sanepid-u.

Z dzisiejszego raportu służb sanitarno-epidemiologicznych w Krakowie wynika, że w Małopolsce mamy 21 nowych potwierdzonych zakażeń.

W tej grupie jest 9 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 2 do 76 lat, z Krakowa (2 osoby), powiatu limanowskiego (10 osób), krakowskiego (3 osoby), wielickiego (2 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego, miechowskiego, myślenickiego i nowosądeckiego (po 1 osobie).

Spośród tych osób tylko jedna trafiła do oddziału zakaźnego w jednoimiennym szpitalu. Pozostali chorzy są leczeni w izolacji w warunkach domowych.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 934 osób.

Liczba ozdrowieńców wzrosła do 239 Małopolan, którzy wygrali walkę z chorobą.

Jak wynika z dzisiejszych informacji Sanepidu do tej grupy dołączyła nastolatka z powiatu gorlickiego, która przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Czytaj także: Dlaczego SARS-CoV-2 to terrorysta wśród wirusów

Niestety, zwiększyła się także do 31 liczba mieszkańców województwa zakażonych koronawirusem, których nie udało się uratować. Zmarła 80-letnia mieszkanka Krakowa, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące.

[email protected], fot. Pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu