Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
29/04/2023 - 16:10

Wady postawy występują u coraz młodszych ludzi. To problem naszych czasów [WIDEO]

Coraz młodsi mają problemy z kręgosłupem czy wady postaw. Wpływ ma na to wiele czynników, jednak sytuacja może niepokoić. O szczegółach porozmawialiśmy z lek. Jackiem Ślipkiem z krynickiego szpitala.

X seminarium „O Zdrowiu Sądeczan” zgromadziło wielu gości. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali czterech niezwykle interesujących paneli dyskusyjnych. Eksperci rozmawiali m.in. o chorobach cywilizacyjnych XXI wieku. Poruszonych zostało kilka zagadnień.

Jednym z nich były wady postawy czy problem ze stawami, które możemy zauważyć u coraz młodszych. O szczegóły, już po zakończeniu panelu, zapytaliśmy lek. Jacka Ślipka – kierownika oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdrój

- W ostatnim okresie obserwujemy coraz większą ilość zniekształceń kręgosłupa czy stóp już u dzieci. Na pewno wynika to z naszych przyzwyczajeń, które w okresie covidowym nasiliły zmiany. Siedzący tryb życia, niewielka aktywność lub jej nadmiar i zbyt obciążające treningi mogą wpływać na to, że te schorzenia się nasilają – tłumaczy lekarz.

- Dużą rolę odgrywają w tym przypadku lekarze POZ i pediatrzy, którzy powinni te wady wykrywać i kierować do ortopedów – dodaje. Cała rozmowa znajduje się w materiale filmowym. ([email protected]wideo: Dominik Wojda)Dziękujemy za przesłanie błędu