Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
27/11/2020 - 13:00

W Małopolsce mniej nowych potwierdzonych zakażeń

Małopolska zajmuje dzisiaj na ministerialnej liście województw, w których jest najwięcej nowych przypadków zakażeń dziesiąte miejsce. W porównaniu z wczorajszymi danymi to liczba nowych zdiagnozowanych chorych spadła. W ciągu ostatniej doby zostało potwierdzonych 868 przypadków.

W ciągu ostatniej doby w województwie zmarły 43 osoby, które walczyły z zakażeniem koronawirusem. Szesnaście z nich miało choroby współistniejące.

W naszym regionie, jak wynika z danych statystycznych, jest zdecydowanie mniej nowych zakażonych.

Nowy Sącz:

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin wirusa z Wuhan wykryto w dziewięciu mieszkańców miasta. Jedna osoba zmarła na COVID – 19. Nie miała chorób współistniejących.

Czytaj także: No wreszcie. Mała liczba nowych potwierdzonych przypadków w naszym regionie

Powiat nowosądecki

Ministerstwo Zdrowia podało, że na Sądecczyźnie jest potwierdzonych kolejnych 18 nowych przypadków zakażeń. Odnotowano też jeden zgon osoby, która zmarła na COVID - 19. Nie miała chorób współistniejących.

Powiat limanowski

W powiecie limanowskim mamy zdecydowanie więcej nowych potwierdzonych zakażeń, bo 34 osoby. Dwie osoby zmarły zakażone koronawirusem. Jedna z nich miała choroby współistniejące

Czytaj także: Sącz: od grudnia więcej łóżek dla chorych ze schorzeniami innymi niż COVID

Powiat gorlicki

W powiecie gorlickim w ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem wykryto u 32 mieszkańców tego powiatu. Dwie osoby zmarły. Obie miały choroby współistniejące.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. print screen fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu