Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
08/04/2020 - 19:25

Rośnie liczba zakażonych COVID – 19 w Nowym Sączu i ościennych powiatach

W Nowym Sączu i regionie mamy następne zachorowania na COVID – 19. Obecnie w mieście wirusa potwierdzającego tę chorobę zdiagnozowano u kolejnego mieszkańca stolicy Sądecczyzny, jak również u jednej osoby z powiatu nowosądeckiego. Zwiększyła się także – o następne cztery przypadki - liczba zakażonych z powiatu limanowskiego.

Tak więc w Nowym Sączu na COVID – 19 choruje 13 mieszkańców, natomiast w powiecie nowosądeckim jest ich obecnie sześciu. Warto dodać, że oprócz tych sześciu chorych - dwie osoby z Sądecczyzny uznawane są za ozdrowieńców).

Czytaj także: Nowy Sącz: mamy kolejny potwierdzony przypadek SARS-CoV-2. To 12 osoba

Późnym popołudniem służby wojewody małopolskiego, posiłkując się danymi z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie poinformowały również o czterech kolejnych przypadkach zakażenia w powiecie limanowskim.

Ze popołudniowych danych wynika też, że w Małopolsce potwierdzono kolejnych 18 przypadków zachorowań.

W tej grupie jest 10 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 24 do 75 lat. Wśród zakażonych, oprócz pacjentów z naszego regionu są chorzy z: Krakowa, powiatów wielickiego, suskiego i dąbrowskiego.

Jedenaście osób z tej grupy przebywa w izolacji, którą chorzy odbywają w warunkach domowych, a pozostałe są hospitalizowane.

Czytaj takżeDwa tysiące testów przesiewowych na obecność COVID – 19 w Nowym Sączu

Liczba potwierdzonych przypadków COVID – 19 w Małopolsce to 398 pacjentów.

[email protected], fot. Pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)