Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
27/12/2020 - 11:50

Pierwsza zaszczepiona w Małopolsce to oddziałowa Szpitala Uniwersyteckiego

Pierwsza zaszczepiona w Małopolsce ma na imię Krystyna i jest oddziałową opiekującą się pacjentami zakażonymi koronawirusem na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Pani Krystyna niejednokrotnie widziała, jak ogromne straty w organizmie może wyrządzić COVID-19. Dlatego - jak mówi - nie miała wątpliwości, że szczepionka stanowi dla nas wszystkich ogromną szansę. To właśnie pani Krystyna jest pierwszą Małopolanką, która dziś została zaszczepiona przeciwko COVID-19.

- Przeszliśmy bardzo wiele. Polski rząd nie szczędził starań, aby walka z koronawirusem była skuteczna. Dziś każdy z nas dostaje do ręki sprawdzone narzędzie, dzięki któremu ta walka może się wreszcie skończyć. Tym narzędziem jest szczepionka. Mam nadzieję, że sięgnie po nie jak najwięcej mieszkańców Małopolski. Od tych indywidualnych decyzji w dużej mierze zależy to, jak będzie wyglądał 2021 rok - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Szczepienia w Krakowie

Zobacz: więcej o szczepieniach i szczepionce

Do Małopolski trafiło łącznie blisko 1300 dawek szczepionki przeciwko COVID-19: najwięcej – 825 – do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, zaś po 75 dawek do sześciu innych małopolskich placówek (do Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie, Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu, Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu).

Na liście małopolskich szpitali węzłowych jest łącznie 30 placówek, które szczepionki będą otrzymywać w najbliższym czasie. (źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie)

Pierwsi zaszczepieni w Małopolsce
Szczepienia personelu medycznego w Małopolsce zaczęły się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Pierwszą zaszczepioną była pielęgniarka oddziałowa.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020