Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
20/05/2024 - 21:45

Obronili tytuł: CM „Batorego” to Przychodnia Przyjazna Pacjentowi roku 2023

To właśnie zwycięzca zeszłorocznej edycji Plebiscytu Medycznego, czyli Centrum Medycznego „Batorego” z Nowego Sącza zostało wskazane przez naszych Czytelników jako Przychodnia Przyjazna Pacjentowi roku 2023. W skrócie – najlepsza przychodnia naszego regionu.

Przypomnijmy, że trzecie miejsce w tej kategorii – 77 głosów – zajęło Centrum Medyczne MEDIKOR , drugie – 125 głosów Szpital Położniczo-Ginekologiczny MEDIKOR a na CM „Batorego” głos oddało aż 215 pacjentów.

O tym, co taka wygrana oznacza dla przychodni, jak zmienia się po otrzymaniu takiego tytułu funkcjonowanie placówki od strony samych oczekiwań pacjentów, rozmawialiśmy po ogłoszeniu wyników Plebiscytu Medycznego organizowanego przez Fundację Sądecką już po raz ósmy, z prezesem zarządu zwycięskiej placówki Dawidem Biernackim

Znamy tegorocznych laureatów VIII Plebiscytu Medycznego! Uroczysta Gala w Akademii Nauk Stosowanych w Nowy Sączu

- Staramy się być ciągle tak samo przyjaźni. Otworzyliśmy punkt pobrań czynny w soboty, bo w tamtym roku rozmawialiśmy, że mamy to w planach. Uruchomiliśmy też dyżur pediatry, co prawda komercyjny, ale też w soboty, żeby rodzice, którzy są w potrzebie, mieli miejsce do którego mogą się w razie potrzeby w ten dzień z dzieckiem udać – opowiada nasz rozmówca o tym, co w przychodni zmieniło się od zeszłego roku, od ogłoszenia zeszłorocznych wyników głosowania.

- Bardzo nam się rozwinęła opieka koordynowana. Mamy wszystkie te cztery ścieżki, o których wtedy rozmawialiśmy – kardiologiczną, diabetologiczną, endokrynologiczną i pulmunologiczną. Mamy tam naprawdę bardzo fajny zespół zarówno specjalistów jak i dietetyków. Mamy panią, która prowadzi porady edukacyjne. Mocno poszliśmy w tę stronę i jedyne, co nas może ograniczyć w tym, żeby jeszcze bardziej się rozwinąć, to niestety system, czyli Narodowy Fundusz Zdrowia, który w przypadku opieki koordynowanej stawia nas w takiej niepewności: co będzie dalej. (…) Natomiast przymierzamy się do tej piątej, nefrologicznej. Staramy się przede wszystkim wsłuchiwać w potrzeby pacjentów. Nie wszystkie oczywiście da się spełnić, ale nad każdą na pewno się pochylamy – podkreśla Bierancki.

Cała nasza rozmowa w materiale filmowym. ([email protected] Fot.: ES) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu