Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
21/03/2020 - 20:45

Koronawirus – najnowszy raport z Małopolski [AKTUALIZACJA]

Ministerstwo Zdrowia po godz. 20 podało najnowsze dane o liczbie zakażonych koronawirusem w Polsce. Od ostatniego meldunku z godz. 18 liczba ta, zwiększyła się, niestety o kolejne 44 potwierdzone przypadki. Jeszcze po godz. 14 biuro prasowe wojewody małopolskiego informowało, że w Małopolsce jest 15 potwierdzonych przypadków. Późnym popołudniem było już szesnastu chorych.

Jak informują służby wojewody małopolskiego potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wirus SARS-CoV-2 zdiagnozowano u kobiety w sile wieku z powiatu myślenickiego. Jest w stanie dobrym. Przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Piętnasta osoba, u której wykonany test na obecność COVID 19 dał wynik pozytywny to starszy mężczyzna z Krakowa. Jak informowały służby wojewody małopolskiego osoba ta jest w stanie dobrym. Przebywa w izolacji domowej.

- Większość osób przebywa w szpitalu (jedna osoba w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego, pozostali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie), ale w tej grupie są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i osoby te przebywają w izolacji domowej – informuje dr Joanna Paździo, rzecznik prasowy wojewody małopolskiego.

Zakażeni są w wieku od 26 do 74 lat. W większości to osoby mieszkające w Krakowie, trzy pochodzą z powiatu wielickiego, dwie z Tarnowa, jedna z powiatu dąbrowskiego.

Czytaj także: Stan epidemii w Polsce: Apel dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego [FILM]

- W tej grupie mamy przypadki, w których źródłem zakażenia był pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii) bądź kontakt (bezpośredni lub pośredni) z osobą zakażoną – dodaje rzecznik wojewody.

Służby wojewody małopolskiego apelują, że aby zatrzymać  rozprzestrzenianie się wirusa, powinniśmy unikać skupisk ludzkich i po prostu zostać w domu.

Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia (po godz. 20) wynika, że w Polsce zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u kolejnych 44 osób.

Czytaj takżeRośnie liczba pacjentów zakażonych koronawirusem w Małopolsce i w kraju

Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

Obecnie  bilans zarażonych koronawirusem w Polsce to 536 osób. W tej liczbie jest pięć osób, które zmarły.

Opr. [email protected], fot. arch. Sadeczanin.info, fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu